Ułatwienia dostępu

Poznaj zespoły, które znalazły się w Finale Funduszu Sektor 3.0 2020/2021

ezgif.com-gif-maker

W listopadzie do udziału w procesie inkubacji Funduszu Sektor 3.0 zgłosiło się 66 zespołów. Spośród zgłoszeń zostało wyłonionych 11 projektów. Ostatecznie do walki o dofinansowanie na dalszy rozwój swoich pomysłów stanie 8 zespołów.

Finał Funduszu Sektor 3.0 odbędzie się 4 marca o godzinie 18:00. Transmisję będzie można obejrzeć zarówno na Linkedinie jak i na Facebooku

Zobacz filmy przedstawiające projekty:

Cozato – Terra Futura

Platforma do szybkiej i wygodnej wymiany przedmiotami, których już nie używamy. Pozwala dać przedmiotom drugie życie, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia nadprodukcji nowych dóbr i hamowania powszechnego konsumpcjonizmu. Promuje styl życia w duchu less waste oraz jest praktycznym narzędziem do utrzymania w obiegu rzeczy, które swoją wartością mogą posłużyć kolejnym właścicielom.

Platforma edukacyjna iSowa – Fundacja iSowa

Aktywizacja społeczna i cyfrowa seniorów poprzez stworzenie platformy edukacyjnej służącej pomocy dzieciom w nauce języków obcych online. Platforma będzie służyć społeczności emerytów w edukacji językowej dzieci i wzmacnianiu dialogu międzypokoleniowego.

GreenTech – Global Shapers Warsaw Hub

Platforma dotycząca przyjaznych środowisku i klimatowi rozwiązań dla domów. Platforma ma pomagać osobom budującym lub remontującym domy w podjęciu decyzji o wykorzystaniu przyjaznych środowisku rozwiązań takich jak panele słoneczne czy pompy ciepła.

Platforma fact-checkingowa – Stowarzyszenie Pravda

Platforma pozwalająca na większą skalę zbierać, opisywać, weryfikować i analizować informacje pojawiające się w Internecie. Dezinformacja jest trudnym przeciwnikiem do pokonania! Przyspieszona weryfikacja fałszywych informacji, analiza popularnych tematów oraz ustandaryzowane podejście do zbierania danych, pomogą w lepszym zrozumieniu dezinformacji oraz pozwolą na skuteczniejsze adresowanie działań mających z nią walczyć i jej przeciwdziałać.

rezerv.app – TEAM TEATRIKON

Aplikacja webowa dedykowana organizacjom pozarządowym służąca do rejestracji uczestników na wydarzenia. Platforma ma umożliwić zwiększenie frekwencji na darmowych eventach na skutek zbierania danych na temat obecności konkretnych uczestników na wydarzeniach.

Strefa NGO – Stowarzyszenie CodersCrew

Portal łączący ludzi i organizacje pozarządowe. Aby odciążyć organizacje z części działań związanych z kreowaniem ich wizerunku i pozwolić im skupić się na aktywnościach, do których zostały powołane. Aby angażować ludzi do łączenia się wokół wspólnych idei.

Portal stypendialny Stypendium św. Mikołaja – Fundacja Świętego Mikołaja

Narzędzie do obsługi programu stypendialnego „Stypendia św. Mikołaja”. Program przeciwdziałający wykluczeniu edukacyjnemu dzieci z niezamożnych rodzin. Platforma ma wspierać fundację, szkoły i uczniów w niezawodnej obsłudze przyznawanych stypendiów.

zmaluchem.pl – Fundacja Rodzic w Mieście

Witryna internetowa pozwalająca rodzicom odnaleźć miejsca i wydarzenia, które są otwarte na przyjmowanie u siebie rodziców z dziećmi. Aplikacja ma pomóc włączyć rodziców z małymi dziećmi do życia społecznego i kulturalnego, tak, aby wyjście z domu z dzieckiem odbyło się bez poczucia zagrożenia i wykluczenia. Platforma ma również wspierać przedsiębiorczość kobiet i rozszerzyć działania na kilka miast.

Pozostałe 3 zespoły

W tegorocznej inkubacji swoje pomysły cyfrowe rozwijały również: GrupaWsparcia.pl, ADRA, FoodNinja – Feeria Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne i Słuchamy Cię – Polskie Towarzystwo Laryngektomowanych Oddział we Wrocławiu.

Łączna pula dofinansowania to 100 000 tys. złotych, a o tym, które zespoły otrzymają dofinansowanie, zdecyduje komisja ekspertów. 

Partnerzy Funduszu Sektor 3.0 w edycji 2020/2021.

Newsletter

Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.