Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Nagroda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Sektor 3.0 2021 – aplikuj!

ezgif.com-gif-maker (5)

9. edycja Nagrody Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Sektor 3.0 właśnie trwa. O 40 tys. złotych starać się mogą organizacje, które w swoich działaniach wykorzystują nowe technologie w obszarze innowacji społecznych. 

– Nagroda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Sektor 3.0 powstała, aby docenić organizacje, które potrafią skutecznie wykorzystać możliwości, jakie stwarza dynamiczny rozwój technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz powszechność Internetu. Dobrą organizację społeczną muszą cechować nie tylko szlachetne intencje, ale przede wszystkim efektywność działań i umiejętność komunikowania o ich rezultatach oraz zdolność do wykorzystywania wszystkich dostępnych zasobów także za pośrednictwem Internetu. Nagroda to wsparcie finansowe w wysokości 40.000 zł oraz ogólnopolska promocja laureatów – mówi Radosław Jasiński, Dyrektor Programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Warunki formalne

Nagroda przyznawana jest organizacjom, które w swoich działaniach wykorzystują narzędzia z obszaru ICT do realizowania celów użytecznych społecznie. Kryteria, którymi będzie kierowała się kapituła oceniająca wnioski, to:

  • skala oraz efekty podejmowanych działań z wykorzystaniem nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych w trzecim sektorze;
  • doświadczenie i osiągnięcia z zakresu tworzenia, rozwijania, adaptowania lub badania rozwiązań ICT w działaniach organizacji pozarządowych;
  • praktyczne korzyści dla organizacji pozarządowych, jakie przyniosła dotychczasowa działalność organizacji w obszarze nowych technologii;
  • innowacyjne i praktyczne wykorzystanie narzędzi internetowych, aplikacji, dedykowanych programów i systemów komputerowych.

Jak się zgłosić?

Swoje zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem formularza do 9 kwietnia. Ogłoszenie laureata nagrody będzie miało miejsce 19 maja.

Regulamin Nagrody Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Sektor 3.0. 2021

Kapituła Konkursu

Kapituła wybierze organizacje, które ich zdaniem najlepiej wykorzystują technologie i zaprezentuje je, jako pozytywny przykład na polskim rynku organizacji społecznych. Spośród kandydatur drogą głosowania Kapituły wyłoniony zostanie laureat bądź laureaci, którzy do podziału otrzymają dofinansowanie w wysokości 40.000 zł na działania statutowe.

W tym roku Kapituła będzie wybierała spośród zgłoszeń, które napłyną przez formularz do 9 kwietnia. W skład tegorocznego zespołu jurorów wchodzić będą: Urszula Krasnodębska-Maciuła (ngo.pl/Klon-Jawor), Michał Jaworski (Microsoft), Jacek Królikowski (Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego), Konrad Ciesiołkiewicz (Orange), przewodniczyć jej będzie reprezentujący Polsko-Amerykańską Fundację Wolności Radosław Jasiński.

Zobacz ogłoszenie laureata Nagrody z 2020 roku:

 

Laureat 2020 – Fundacja Virtual Dream

W ubiegłym roku Nagrodę otrzymał Piotr Łój, założyciel Fundacji Virtual Dream. Kapituła nagrodziła działania fundacji związane z wykorzystywaniem wirtualnej rzeczywistości w hospicjach i domach starości, a także w terapii rehabilitacji osób sparaliżowanych. Nie bez znaczenia okazała się również pomoc w obliczu pandemii. Fundacja zajęła się produkcją przyłbic ochronnych dla personelu medycznego.

Piotr Łój, założyciel Fundacji Virtual Dream

 

 

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.