Język inkluzywny coraz bardziej rozgaszcza się w mowie i w piśmie. Stanowi jednak wyzwanie, zarówno dla tych, którzy próbują wdrażać go w codziennej komunikacji, jak i dla tych, którzy próbują go unikać. Kurs ten przeznaczony jest również dla osób, które nie lubią języka inkluzywnego. Jeżeli drażni cię używanie takich słów jak „psycholożka” i „osoba studencka”, czy „osoba z doświadczeniem kryzysu zdrowia psychicznego”, być może znajdziesz w sobie więcej spokoju i zrozumienia dla osób używających tych słów.
Ten kurs przeznaczony jest dla osób którym zależy na mówieniu i pisaniu w taki sposób, żeby nikogo nie wykluczać., nie stygmatyzować, nie obrażać. Dla osób, którym zależy na tym, żeby przekaz ich organizacji był zrozumiały dla różnych grup odbiorców, i żeby budował poczucie bezpieczeństwa, kontaktu i przynależności. W trakcie krótkich, ale mięsistych (cały kurs trwa ok. 30 minut!) lekcji dowiesz się, dlaczego warto używać języka inkluzywnego, jak pisać i mówić nie stygmatyzując oraz poznasz narzędzia wspierające pisanie prostym językiem.
O prowadzącej – Lena Rogowska-Lewandowska
Trenerka, facylitatorka, superwizorka Stowarzyszenia sTOP, wiceprezeska Fundacji Kultury Dialogu. Od ponad 15 lat współpracuje z instytucjami (ngo, biznes, uczelnie wyższe, instytucje kultury) w obszarze DEI, komunikacji empatycznej, budowania kultury informacji zwrotnej w instytucji i rozwiązywania konfliktów. Wspiera liderki i liderów w budowaniu przywództwa opartego na empatycznej komunikacji. Absolwentka m.in. Akademii Teatralnej w Warszawie,Wydziału Filozofii UW, Gender Studies IBL PAN, Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego, Zaawansowanej Szkoły Facylitacji Społecznej, Podyplomowych Studiów Porozumienia bez Przemocy na Collegium Civitas.
Jak rozpocząć naukę?
Aby móc skorzystać z bezpłatnych kursów należy założyć konto na platformie elearning.sektor3-0.pl i zaakceptować jej regulamin. Następnie, po zalogowaniu do serwisu, użytkownik może rozpocząć naukę według dowolnej kolejności tematycznej, spośród kursów dostępnych w E-learningu.
E-learning Sektor 3.0 jest realizowany w ramach programu Sektor 3.0.
Sektor 3.0 to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego realizację powierzono Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Partnerzy: Microsoft, My Digital Life, Centrum Cyfrowe, Fundacja Katalyst Education, Fundacja Szkoła z Klasą, Fundacja Dorastaj z Nami, Fundacja Cultureshock, Fundacja Digital Creators, Láska Nebeská, NTEN.