Ułatwienia dostępu

Cyberbezpieczeństwo w organizacji – od teorii do praktyki – nowy kurs w ramach E-learningu Sektor 3.0

image_processing20230725-19714-1061zp1

Jak zabezpieczyć sieć i urządzenia przed nieautoryzowanym dostępem? Czym jest VPN, WLAN i kiedy ich używać? Jak zabezpieczać dane podczas pracy zdalnej? Zapraszamy do skorzystania z nowego kursu dot. cyberbezpieczeństwa w ramach E-learningu Sektor 3.0 – już teraz dostępnego na naszej platformie.

Kurs omawia najważniejsze elementy bezpiecznej pracy przy komputerze. Porusza kwestie istotne zarówno dla osób zarządzających sieciami i komputerami organizacji, jak i dla osób które samodzielnie odpowiadają za bezpieczeństwo swojego komputera. Celem kursu jest zapoznanie Was z zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem pracy zdalnej, pracy na współdzielonym komputerze, konfiguracją bezpiecznej sieci bezprzewodowej w biurze i domu. W czasie szkolenia przekazane są też podstawowe informacje związane z systemami monitorowania bezpieczeństwa, testami penetracyjnymi i działaniami do podjęcia po wystąpieniu incydentu informatycznego.

O Prowadzącym – Łukasz Jachowicz

​Specjalista ds. cyberbezpieczeństwa. W swojej pracy skupia się przede wszystkim na analizowaniu złośliwego oprogramowania, incydentów informatycznych i pomaganiu klientom, którzy padli ofiarą ataków. Były członek Rady ds Cyfryzacji, wieloletni doradca największych korporacji technologicznych, prezes polskiego oddziału Internet Society. Współprowadzi popularny podcast o cyberbezpieczeństwie – “Cyber, cyber…” Prelegent na licznych konferencjach technologicznych, zdobywca statuetki dla Najlepszego Prelegenta PLNOG 20 za wykład o historii cyberbezpieczeństwa.

Jak rozpocząć naukę?

Aby móc skorzystać z bezpłatnych kursów należy założyć konto na platformie elearning.sektor3-0.pl i zaakceptować jej regulamin. Następnie, po zalogowaniu do serwisu, użytkownik może rozpocząć naukę według dowolnej kolejności tematycznej, spośród kursów dostępnych w E-learningu.

E-learning Sektor 3.0 jest realizowany w ramach programu Sektor 3.0.

Sektor 3.0 to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego realizację powierzono Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Partnerzy Główni: My Digital Life, Microsoft

Partnerzy: Centrum Cyfrowe, Fundacja Katalyst Education, Fundacja Szkoła z Klasą, Fundacja Dorastaj z Nami, Fundacja Cultureshock, Fundacja Digital Creators, Láska Nebeská.

Partnerzy E-learningu Sektor 3.0

Newsletter

Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.