Logo Sektor 3.0
BLOG

Naucz się pracować z danymi i stań się ekspertem, którego potrzebuje rynek

Spis treści

Mówi się, że 6 na 10 prac najbliższej przyszłości jeszcze nie powstało. W dzisiejszych czasach, nie można spoczywać na laurach w kwestiach zawodowych. Mówi się o hybrydowym modelu pracy i ciągłym doskonaleniu swoich umiejętności.

Bez wątpienia w ciągu kilku najbliższych lat prace związane z tworzeniem baz danych, obróbką i ich interpretacją będą zyskiwały na znaczeniu. Mówi się, że dane są krwiobiegiem współczesnego świata – kluczowym surowcem, który będzie rzutował na wszystkie aspekty naszego życia.

Choć analiza danych brzmi, jak dziedzina bardzo skomplikowana, nie powinniśmy się jej obawiać. Nie musimy również kończyć politechniki, aby zgłębić tajniki pracy z danymi. Z pomocą przychodzą dobrodziejstwa nowoczesnej nauki: kursy on-line. W sieci znajdziemy dziesiątki kursów, które uczynią z nas eksperta, którego wiedza będzie potrzebna na wolnym rynku. O istocie danych mówił podczas Sektora 3.0 pracownik MIT Media Lab Sands Fish.

Czasem trudno przekopać się przez mnogość urodzaju, którą oferuję Internet. Podpowiadamy zatem, gdzie szukać kursów pochodzących z pewnych źródeł, pod jakością których podpisują się autorzy.

Data Basic
To program skierowany do organizacji pozarządowych, który ma pomóc w lepszym zrozumieniu kultury danych. Data Basic to zestaw prostych narzędzi, który pozwoli rozpoznać kluczowe obszary dotyczące danych w twojej organizacji i języka jakim się posługujesz (słowa kluczowe również można potraktować jak dane). Organizacje znajdą tutaj podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zarządzaniu danymi, a także na co zwracać uwagę w przyszłości pracując z nimi.


Kursy Udemy i Coursera
Wspomniane serwisy pękają w szwach od kursów dotyczących danych. Udemy dla frazy data „wypluwa” ponad 1600 kursów dotyczących danych, podczas gdy Coursera w samym języku angielskim ma ich ponad 800 wyników. Co prawda obydwa serwisy są płatne, jednak dla nowych użytkowników mają specjalne oferty, na przykład naukę przez pierwszy za darmo.

W serwisie Coursera warto zwrócić uwagę na cykl kursów markowych logiem PwC, z których pierwszy jest wprowadzeniem do danych ogólnie. Interesujący wydaje się również kurs dotyczący obszaru Big Data.

W Udemy popularne są kursy związane z wizualizacją danych czy kompleksowy kurs dotyczący zarządzania danymi i programowania baz danych.

Deeplearning.ai
Dla tych, którzy uważają, że podstawowe kursy nie są dla nich, znaleźliśmy zaawansowany kurs uczenia maszynowego. Bez wątpienia jedną z najszybciej rozwijających dziedzin nowych technologii są kwestie związane z uczeniem maszynowym i sztuczną inteligencją. SI bazuje na zbiorach danych, które ustrukturyzowane muszą wcześniej zostać przez człowieka. Jeżeli chcemy wejść na wyższy poziom zaawansowania, bez wątpienia powinien zainteresować nas specjalnie przygotowany kurs na temat głębokiego uczenia maszynowego. Być może początki nie będą łatwe, ale jest to wiedza niezwykle poszukiwana na wolnym rynku, a stanie się specjalistą w tej dziedzinie może przełożyć się na bardzo przyzwoite wynagrodzenie. Kurs został przygotowany przez profesora Stanford Andrewa Ng, który wprowadzi nas w tajniki sztucznej inteligencji.

UDOSTĘPNIJ
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Druk
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
AUTOR WPISU
PRZECZYTAJ TAKŻE
PRZECZYTAJ TAKŻE
  • Edukacja i praca
  • Komunikacja i marketing
  • Edukacja i praca
  • Sektor 3.0
  • Edukacja i praca
  • Edukacja i praca
NEWSLETTER
NEWSLETTER