Zanurz się w świecie generatywnej sztucznej inteligencji i odkryj, jak generatywna AI od Google – Gemini i NotebookLM – mogą zrewolucjonizować Twoją pracę w organizacji pozarządowej. Ten mini-kurs przeprowadzi Cię przez praktyczne zastosowania AI, pokaże, jak tworzyć skuteczne prompty i zainspiruje do wykorzystania nowych technologii w celu zwiększenia efektywności i kreatywności Twojego zespołu.
Podczas tego mini-kursu zrozumiesz, czym jest i jak może pomóc Twojej organizacji generatywna AI oraz poznasz podstawy Gemini i NotebookLM – narzędzi AI od Google. Nauczysz się tworzyć skuteczne prompty, aby efektywnie korzystać z generatywnej sztucznej inteligencji i zobaczysz praktyczne przykłady zastosowania Gemini w organizacji pozarządowej. Dzięki praktycznym lekcjom dowiesz się, jak wdrożyć AI do codziennej pracy i zwiększyć swoją produktywność i kreatywność.
O prowadzących – Cezary Jaroni i Michał Domagała
Cezary Jaroni – pracuje w Google jako Marketing Manager, gdzie odpowiada za prowadzenie globalnej inicjatywy Grow with Google w Polsce. Obecnie prowadzi program Umiejętności Jutra AI, który ma przygotować 10 000 osób do wykorzystania potencjału AI w Polskich firmach. Prowadzi warsztaty i szkolenia z efektywnego wykorzystania narzędzi AI. W ostatnich 6 latach tworzył i zarządzał między innymi programami rozwojowymi: “Umiejętności Jutra”, “Projektanci Innowacji” czy “Rozwiń Karierę z Google Cloud”, które pomogły ponad 50 tysiącom osób w rozwoju ich kariery, firm oraz znalezieniu nowej pracy dzięki zdobyciu nowych kompetencji cyfrowych z obszarów: digital marketing, cloud computing oraz creative problem solving. Przeprowadził ponad 40 warsztatów z Design Thinking & Ideation pomagając NGOs, firmom oraz studentom generować pomysły na nowe inicjatywy, usprawniać istniejące produkty i programy. Cezary odpowiadał również za wprowadzenie do Polski Gemini czyli konwersacyjnej AI od Google. Prywatnie interesuje się filozofią egzystencjalizmu i kreatywności.
Michał Domagała – Product Marketing Manager w Google Polska, gdzie odpowiada za programy i inicjatywy wspierające rozwój i adopcję sztucznej inteligencji w Polsce oraz cyberbezpieczeństwo polskich użytkowników. W ostatnich latach koordynator programu szkoleniowo-rozwojowego “Firmy Jutra”, który pomógł ponad 22 000 małych i średnich przedsiębiorstw w cyfrowej transformacji. Zaangażowany społecznie w rozwój sektora organizacji pozarządowych w myśl idei tech for good. Prywatnie pasjonat żeglarstwa.
Jak rozpocząć naukę?
Aby móc skorzystać z bezpłatnych kursów należy założyć konto na platformie elearning.sektor3-0.pl i zaakceptować jej regulamin. Następnie, po zalogowaniu do serwisu, użytkownik może rozpocząć naukę według dowolnej kolejności tematycznej, spośród kursów dostępnych w E-learningu.
E-learning Sektor 3.0 jest realizowany w ramach programu Sektor 3.0.
Sektor 3.0 to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego realizację powierzono Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Partnerzy: Microsoft, My Digital Life, Centrum Cyfrowe, Fundacja Katalyst Education, Fundacja Szkoła z Klasą, Fundacja Dorastaj z Nami, Fundacja Cultureshock, Fundacja Digital Creators, Láska Nebeská, NTEN.