Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Znamy Laureata Nagrody Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Sektor 3.0 edycji 2024

Laureaci Nagrody Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Sektor 3.0 Centrum Edukacji Obywatelskiej wraz z jury konkursu.

Wyróżnienie otrzymała Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Celem Nagrody jest upowszechnianie i wspieranie dobrych przykładów praktycznego zastosowania narzędzi cyfrowych oraz nowych mediów w działaniach organizacji pozarządowych.

– Od 30 lat Centrum Edukacji Obywatelskiej działa z sukcesem na rzecz podniesienia jakości polskiej edukacji. Ważnym elementem tego sukcesu jest wykorzystanie nowoczesnych technologii. Umożliwia to skalowanie działań, z których korzysta corocznie około 40 tysięcy nauczycieli i niemal 10 tysięcy szkół w całej Polsce

– mówi Radosław Jasiński, Dyrektor Programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz przewodniczący Kapituły Nagrody.

– To m. in. konsekwentna realizacja działań w Internecie za pomocą narzędzi ICT – nie tylko klasycznego e-learningu czy bloga, ale też takich projektów, jak Latarnik Wyborczy, z którego korzysta ponad 5,5 mln użytkowników, czy platforma Młodzi Głosują

– dodaje.

Kapituła nagrodziła Laureata za aktywne i skuteczne na rzecz wykorzystanie technologii w dotarciu do szerokiego grona odbiorców, zwłaszcza młodzieży.

Nagroda to wsparcie finansowe w wysokości 40 tysięcy zł na działalność statutową oraz działania promocyjne na skalę ogólnopolską.

Fot. Karolina Szczepocka

O Laureacie

Centrum Edukacji Obywatelskiej jest największą w Polsce edukacyjną organizacją pożytku publicznego. Z ich wsparcia rocznie korzysta ponad 40 tysięcy nauczycieli i dyrektorów szkół z prawie 10 tysięcy szkół. Misją CEO jest wspieranie uczniów i uczennic w zdobywaniu wartościowych doświadczeń szkolnych. Wśród najważniejszych programów i inicjatyw CEO można wyróżnić Szkołę Uczącą Się, Młodzi w Akcji, Ekologiczna Szkoła, a także:

  • Latarnik Wyborczy – narzędzie, które w prosty sposób zaangażowało 5,5 mln obywateli do skonfrontowania swoich poglądów z deklaracjami komitetów wyborczych.
  • Platforma „Młodzi Głosują”, gdzie setki szkół (w wyborach parlamentarnych aż 777 szkół!) prowadzą symulacje wyborów, ucząc młodych ludzi o znaczeniu udziału w życiu publicznym. Uczniowie mogą obejrzeć, jak wygląda realizacja wyborów w szkołach w okolicy jak i na drugim końcu Polski.
  • Platforma kursów internetowych dla nauczycieli: autorska platforma będąca centralnym punktem wymiany doświadczeń dla 7700 nauczycieli z całej Polski. Dzięki temu narzędziu, nauczyciele mogą zdobywać nowe umiejętności, uczestniczyć w szkoleniach online oraz wymieniać się praktycznymi wskazówkami.
  • Wsparcie dla bibliotekarzy: nasza fundacja aktywnie wspiera również pracę bibliotekarzy poprzez specjalnie dedykowaną platformę, która umożliwia dzielenie się doświadczeniami oraz sieciowanie aktywnych instytucji.
  • W ramach programu Noc Bibliotek każdy może przeczytać i zainspirować się wydarzeniami w okolicy w ponad 1500 instytucji w całej Polsce.

Nagroda Sektor 3.0 przyznawana jest od dziesięciu lat polskim organizacjom społecznym, które w sposób innowacyjny wykorzystują technologie informacyjno-komunikacyjne w bieżących działaniach i realizacji swoich celów statutowych. W poprzednich latach Nagrodę otrzymały organizacje: Fundacja Widzialni (2013), Fundacja Itaka (2014), Fundacja Katarynka (2015), Fundacja TUS (2016), Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (2017), Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych Rzeczjasna (2018), Sieć Obywatelska Watchdog Polska (2019), Fundacja Virtual Dream (2020), Stowarzyszenie Demagog (2021), Stowarzyszenie Homo Faber (2022), Stowarzyszenie mali bracia Ubogich (2023).

Kapitułę Nagrody tworzą: Radosław Jasiński – Przewodniczący (Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności), Urszula Krasnodębska-Maciuła (ngo.pl/Stowarzyszenie Klon-Jawor), Michał Jaworski (Microsoft), Jacek Królikowski (Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego) i dr Konrad Ciesiołkiewicz (Orange).

Program Sektor 3.0 to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowane przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Festiwal Sektor 3.0 już za
dni   
:
: