Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Znamy Laureata Nagrody Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Sektor 3.0 2021!

ezgif.com-gif-maker (5)

Nagrodę za innowacje w działaniach społecznie pożytecznych otrzymało Stowarzyszenie Demagog z Krakowa.

Wyróżnienie przyznawane jest od dziewięciu lat organizacjom społecznym, posiadającym szczególny dorobek w zakresie prowadzenia działań promocyjnych, badawczych i edukacyjnych z wykorzystaniem nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Materiały prasowe Stowarzyszenia Demagog

W tym roku, spośród kilkudziesięciu zgłoszeń, Kapituła wyróżniła Stowarzyszenie Demagog za praktyczne wykorzystanie ICT w działalności fact-checkingowej oraz za szeroką działalność edukacyjną i dzielenie się know-how z różnymi grupami odbiorców.

Kapitułę Nagrody tworzą: Radosław Jasiński – Przewodniczący (Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności), Urszula Krasnodębska-Maciuła (ngo.pl/Stowarzyszenie Klon-Jawor), Michał Jaworski (Microsoft), Jacek Królikowski (Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego) i Konrad Ciesiołkiewicz (Orange).

Nagroda to wsparcie finansowe w wysokości 40.000 zł na działalność statutową oraz działania promocyjne na skalę ogólnopolską skierowane do społeczności trzeciego sektora.

O Laureacie

Stowarzyszenie Demagog jest pierwszą w Polsce organizacją fact-checkingową a jej głównym celem jest poprawa jakości debaty publicznej poprzez dostarczanie obywatelom bezstronnej i wiarygodnej informacji jako źródła wiedzy. Swoją działalnością buduje i wzmacnia obywatelskie podejście społeczeństwa w zakresie weryfikacji oraz świadomego korzystania z informacji.

– Najlepsze organizacje społeczne cechują nie tylko szlachetne intencje, ale przede wszystkim efektywność działań, do których należy, m.in., umiejętność komunikowania o ich rezultatach a także zdolność do wykorzystywania wszystkich dostępnych zasobów, w tym Internetu. Taką organizacją jest właśnie Stowarzyszenie Demagog – laureat tegorocznej Nagrody Sektor 3.0. Kapituła wzięła pod uwagę efektywne i skuteczne wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych, działalność edukacyjną laureata oraz skuteczność działania – wyjaśnia Radosław Jasiński, Dyrektor Programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

W poprzednich latach Nagrodę otrzymały organizacje: Fundacja Widzialni (2013), Fundacja Itaka (2014), Fundacja Katarynka (2015), Fundacja TUS (2016), Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (2017), Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych Rzeczjasna (2018), Sieć Obywatelska Watchdog Polska (2019), Fundacja Virtual Dream (2020).

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Festiwal Sektor 3.0 już za
dni   
:
: