Ułatwienia dostępu

Znajdź: Pętla Indukcyjna (TuMożesz) i Pacjenci Pacjentom laureatami Funduszu Sektor 3.0 2019/2020

image_processing20200705-14464-1u21l9p

Fundusz Sektor 3.0 to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności wspierający tworzenie nowych narzędzi, aplikacji i produktów, które wpisują się w ideę “Tech for good”.

Oferuje on dwa rodzaje wsparcia dla pomysłodawców. Pierwsze w postaci kompleksowego cyklu szkoleniowego, mentoringowego i doradczego ułatwiającego dopracowanie pomysłu i stworzenie spójnej koncepcji. Na drugim etapie wybrani pomysłodawcy mogą uzyskać finansowanie w łącznej kwocie 100.000 PLN.

Fundusz Sektora 3.0 wspiera tworzenie nowych narzędzi cyfrowych, które mają za zadanie wyjść naprzeciw ważnym wyzwaniom i problemom społecznym. W tym roku w ramach programu nad swoimi rozwiązaniami pracowało 10 niezwykle zaangażowanych i pilnych zespołów. W procesie inkubacji prowadzonym przez Monikę Goszcz i Jacka Siadkowskiego, udział brały najlepsze specjalistki i specjaliści z zakresu badań, prototypowania, tworzenie modelu biznesowego, sprzedaży, fundraisingu i prezentacji. Ponieważ start tegorocznej edycji zbiegł się w czasie z epidemią koronawirusa, cały kompleksowy cykl szkoleń i doradztwa odbywał się w przestrzeni online.

Poznaj zespoły, które brały udział w procesie inkubacji i ich produkty:

Kto otrzymał wsparcie?

Komisja ekspertów wybrała 2 laureatów tegorocznej edycji Funduszu Sektora 3.0. Pomysły Znajdź: pętla indukcyjna i Pacjenci Pacjentom, stworzone przez zespoły z Fundacji Kultury bez Barier i Fundacji Ludzie i Medycyna, otrzymały pierwsze pieniądze, które mogą wykorzystać do stworzenia prototypów.

Do kolejnego etapu Funduszu Sektora 3.0 przeszły zespoły z Fundacji Kultury bez Barier i Fundacji Ludzie i Medycyna. Decyzją komisji ekspertów z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Orange, Netguru, Deloitte Digital oraz Koalicji na Rzecz Polskich Innowacji, przekażemy im pierwsze środki finansowe, które będą mogli wykorzystać na rozwój swojego pomysłu i przygotowanie pierwszego prototypu narzędzia.

Wysokość dofinansowania:

Fundacja Kultury Bez Barier: Znajdź: pętla indukcyjna – 20 000 PLN Fundacja Ludzie i Medycyna: Pacjenci pacjentom – 30 000 PLN

Poznaj projekty

Znajdź: pętla indukcyjna – pierwsza w Polsce interaktywna baza miejsc i wydarzeń z pętlą indukcyjną. Dzięki aplikacji wszystkie zainteresowane osoby (użytkownicy aparatów słuchowych/implantów ślimakowych, właściciele pętli (np. przychodnie, urzędy, instytucje kultury, dworce, punkty obsługi klienta itp., realizatorzy wymogów dot. Ustawy o zapewnieniu dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami) w jednym miejscu będą mogły znaleźć kompletne informacje o pętli indukcyjnej.

Pacjenci pacjentom – darmowa aplikacja do mentoringu w chorobie. Odbiorcami są osoby chorujące chronicznie, np. na cukrzycę, choroby metaboliczne, raka. Pacjenci tuż po diagnozie mogą nawiązać relację 1:1 z doświadczonymi pacjentami, inaczej partnerami zdrowienia. Ich rolą jest towarzyszenie, nie udzielanie rad. W aplikacji można dzielić się wsparciem emocjonalnym (otwarta rozmowa, brak oceny) i instrumentalnym (zdrowe nawyki, pomoc w dotarciu do rzetelnych informacji). Twórcy marzą, aby nikt, kto dostaje trudną diagnozę, nie pozostał z nią sam.

Gratulujemy wszystkim zespołom biorącym udział w procesie inkubacji Funduszu, a laureatom życzymy powodzenia w dalszej pracy nad swoimi pomysłami. Wierzymy, że już wkrótce będą niosły realną pomoc pacjentom i osobom z niedosłuchem.


Fundusz jest realizowany w ramach programu Sektor 3.0 przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego realizację powierzono Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Partnerami edycji 2019/2020 Funduszu Sektor 3.0 byli Orange Polska, Netguru i Koalicja na rzecz Polskich Innowacji.

Newsletter

Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.