Hasłem tegorocznej edycji Festiwalu Sektor 3.0, po raz trzeci odbywającej się online, jest “Building Trust”. Organizatorzy Festiwalu, wraz z zaproszonymi ekspertami, wspólnie zastanowią się nad rolą zaufania w codziennym funkcjonowaniu organizacji i osób działających społecznie. Przemyślą także nowe znaczenie zaufania w życiu codziennym, w którym uczymy się, pracujemy i pozyskujemy informacje za pomocą technologii cyfrowych.
Ludzie, organizacje, media – potrzebują zaufania, aby funkcjonować. Wobec dominującego nurtu dyskusji o kryzysie zaufania, tegoroczny Festiwal Sektor 3.0 ma stanowić przestrzeń do przeglądu i rozmowy o nowych zjawiskach pojawiających się na przecięciu świata społecznego i technologii. Już 18 maja 2022 roku, w ramach paneli dyskusyjnych, sesji Ask Me Anything oraz indywidualnych wystąpień ekspertów z kraju i zagranicy, uczestnicy poznają praktyczne wskazówki i narzędzia w trzech obszarach:
- Budowanie Zaufania – zastanowimy się komu i dlaczego ufamy, w kontekście zjawisk takich jak bańka informacyjna, działalność nowych autorytetów (influencerów) czy pop-edukacji;
- Cyfrowe Zaufanie – poszukamy odpowiedzi na pytanie, jak narzędzia wpływają na nasze zaufanie do organizacji i instytucji;
- Zaufanie – Nowa Waluta – zastanowimy się nad modelem zaufania we współczesnym, hybrydowym środowisku pracy, z jakimi wyzwaniami związanymi z zaufaniem się mierzymy i jak możemy je przezwyciężać, a także nad traktowaniem zaufania jako nowej waluty, szczególnie w kontekście dynamicznych zmian w strukturach i rolach w organizacjach.
Sesje seminaryjne, dyskusje panelowe oraz prezentacje w formule “na żywo” nadawane będą ze specjalnie zbudowanego studio w warszawskim Kampusie Innowacji. Festiwal to również wirtualne miejsce spotkań, dzięki któremu uczestnicy będą wejść w interakcje z prelegentami oraz pozostałymi gośćmi, wziąć udział w konkursach oraz odwiedzić wirtualne stanowiska partnerów.
Festiwal w liczbach
Przez lata Festiwal organizowany w warszawskim Centrum Nauki Kopernik zgromadził ponad 6000 uczestników. W 2020 roku, podczas pierwszej edycji online uzyskał 3,3 mln zasięgu w Internecie, ponad 400 tys. wyświetleń transmisji na żywo w serwisie Onet oraz 1300 zaangażowanych oglądających.
Podczas drugiej odsłony Festiwalu online liczby te wzrosły do 6 mln zasięgu w Internecie oraz prawie 3500 widzów na platformie Hopin, w ramach transmisji na Facebooku, LinkedInie oraz YouTube. Uczestnicy oglądali nas z: Polski, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoch, Finlandii, Ukrainy, Rosji, Turcji, USA, a nawet Australii! Zaś całe wydarzenie ocenili na 9,42/10.
Więcej informacji nt. nadchodzącej edycji Festiwalu już wkrótce dostępnych na stronie http://2022.sektor3-0.pl/ oraz w mediach społecznościowych Programu: Facebook | LinkedIn | Instagram | Twitter