Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Weź udział w bezpłatnym programie Google „Bezpieczne NGO” i zyskaj ochronę przed cyberatakami

NGO girl foto 1240x575

W obecnych czasach organizacje pozarządowe, podobnie jak instytucje finansowe czy politycy, są narażone na ataki w internecie. Przed cyberprzestępcami ochronić może świadomość zagrożeń i odpowiednie przygotowanie. Właśnie to zapewnia bezpłatny program szkoleniowy Google. Zapisy trwają do 3 grudnia 2023 r. na stronie „Bezpieczne NGO”.

Polska stała się jednym z najbardziej popularnych celów cyberprzestępców, na co wpływ ma sytuacja geopolityczna w naszym regionie. Coraz bardziej wyrafinowane metody działania cyberprzestępców powodują jeszcze poważniejsze zagrożenie wyłudzania i kradzieży danych wrażliwych. Konsekwencje działań hakerów mogą być dotkliwe dla organizacji, obejmując groźby szantażu, potencjalne kryzysy wizerunkowe, a nawet destabilizację działalności lub jej zakończenie. Program Bezpieczne NGO” powstał, by skutecznie przeciwdziałać tym zagrożeniom i zwiększyć odporność organizacji na cyberataki.

Co organizacje zyskają dzięki programowi Bezpieczne NGO?

W ramach programu Bezpieczne NGO” członkowie organizacji zostaną przeszkoleni przez specjalistów Google ds. cyberbezpieczeństwa, poznając sposoby działania hakerów oraz metody skutecznego przeciwdziałania atakom i zabezpieczenia konta przed kradzieżą tożsamości lub danych. Dodatkowo uczestnicy programu otrzymają fizyczne klucze bezpieczeństwa, które zapobiegają nieautoryzowanemu dostępowi do konta przez osoby postronne. W trakcie szkolenia specjalista krok po kroku przejdzie przez wdrożenie kluczy sprzętowych i uruchomienie zabezpieczenia konta w Programie ochrony zaawansowanej Google. Zapewnia on bezpieczeństwo nawet w przypadku, gdy przestępca jest w posiadaniu loginu i hasła do konta. To zaawansowana ochrona przed phishingiem oraz próbami wyłudzenia danych, która uruchamia także dodatkowe warstwy zabezpieczeń na koncie Google.

Kto może wziąć udział w programie Bezpieczne NGO?

Warunkiem zakwalifikowania organizacji do programu Bezpieczne NGO” jest posiadanie statusu prawnego stowarzyszenia lub fundacji wpisanej w KRS. Dodatkowym kryterium jest działalność w jednym z wymienionych obszarów:

  • pomoc humanitarna w kraju,
  • pomoc humanitarna na rzecz Ukrainy oraz innych krajów objętych konfliktami i kryzysami,
  • wsparcie procesów demokratycznych oraz monitorowanie wyborów,
  • wolność słowa oraz równość i przestrzeganie praw człowieka,
  • fact-checking,
  • geopolityka oraz bezpieczeństwo międzynarodowe.

Zgłoszenie odbywa się poprzez formularz, który wypełnić powinna osoba decyzyjna (przedstawiciel/ka organizacji). Liczba miejsc w programie jest ograniczona. 

Ważna jest również motywacja i powody do udziału w programie. Dlatego zgłoszenia będą rozpatrywane pod kątem skali narażenia na cyberataki czy wykazania potrzeby wsparcia w zakresie cyberbezpieczeństwa. Program skierowany jest do użytkowników kont Google (Google Workspace lub prywatne konta Google). 

Każde zgłoszenie organizacji będzie rozpatrywane indywidualnie, a organizacja zostanie poinformowana o wynikach rekrutacji drogą mailową. Zgłoszenia są przyjmowane do wyczerpania zapasów fizycznych kluczy bezpieczeństwa przeznaczonych na potrzeby programu, ale nie później niż do 03.12.2023. Udział w programie jest bezpłatny.

Szczegóły programu znajdują się na stronie: https://rsvp.withgoogle.com/events/bezpieczne-ngo

Program Sektor 3.0 wspiera program Google „Bezpieczne NGO”.

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Festiwal Sektor 3.0 już za
dni   
:
: