W czwartek, 17 kwietnia 2025 r. o godz. 9:00, w warszawskiej księgarni Wrzenie Świata, odbędzie się Śniadanie z AI, organizowane w ramach programu Sektor 3.0. Tym razem tematem dyskusji będą kwestie dotyczące bezpieczeństwa i ochrony danych w organizacji w kontekście używania sztucznej inteligencji oraz praktycznych umiejętności rozpoznawania zagrożeń cyfrowych i adresowaniem ich za pomocą sprawdzonych narzędzi i dobrych praktyk.
Zarejestruj się bezpłatnie TUTAJ
Śniadania z AI to nowy cykl kameralnych, porannych spotkań, które łączą dyskusję o najnowszych trendach związanych ze sztuczną inteligencją z networkingiem w nieformalnej atmosferze. Spotkania, organizowane w warszawskim Wrzeniu Świata, mają na celu zainspirować przedstawicieli i przedstawicielki organizacji społecznych do pogłębiania wiedzy z obszaru AI i wymiany doświadczeń z nią związanych. Partnerem Śniadań z AI jest Fundacja Instytut Reportażu, która jest gospodarzem Wrzenia. Śniadania z AI są realizowane w ramach Sektor 3.0, przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Bezpieczeństwo w używaniu systemów AI w organizacji pozarządowej
Podczas Śniadania z AI, które odbędzie się 17 kwietnia, porozmawiamy o tym, jak zwiększać świadomość w zakresie cyberbezpieczeństwa i identyfikować zagrożenia w kontekście stosowania sztucznej inteligencji (AI) w organizacjach pozarządowych. Dodatkowo, uczestnicy zostaną wyposażeni w praktyczne umiejętności i narzędzia potrzebne do skutecznego zarządzania ryzykiem związanym z AI w NGO oraz dowiedzą się, jak wdrażać skuteczne strategie ochrony danych.
Jakich tematów możesz się spodziewać?
- Jak identyfikować i oceniać potencjalne zagrożenia związane z wykorzystaniem AI w organizacji?
- Jakie są etyczne aspekty stosowania AI w kontekście ochrony danych?
- Jak może wyglądać potencjalny atak i jak umiejętnie go wykryć?
- Jakie są najlepsze praktyki oraz narzędzie w zakresie ochrony danych (SIEM, Zero Trust, rozwiązania chmurowe)?
Udział w warsztacie pozwoli uczestnikom i uczestniczkom:
- rozpoznać potencjalne zagrożenia związane z wykorzystaniem AI w organizacji pozarządowej,
- zastosować odpowiednie praktyki i narzędzia do ochrony danych oraz systemów organizacji,
- tworzyć i wdrażać polityki bezpieczeństwa uwzględniające specyfikę AI.
Na uczestników spotkania czeka poczęstunek kawowy i śniadaniowy. Liczba uczestników jest mocno ograniczona. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji za pośrednictwem formularza.
Zarejestruj się bezpłatnie TUTAJ
Szczegółowa agenda
9:00 – 9:05 Powitanie – dr Dawid Szarański, dyrektor programu Sektor 3.0
9:05 – 10:30 Warsztat „Bezpieczeństwo w używaniu systemów AI w organizacji pozarządowej” Ekspert: Ryszard Dałkowski, Exertum
10:30 – 11:00 Dyskusja, networking, poczęstunek śniadaniowy
Eksperci
Ryszard Dałkowski – w branży IT od 1989 roku. Wykształcenie techniczno-informatyczne poszerzył o umiejętności miękkie. Nie wyobraża już sobie poważnego IT bez wykorzystania usług chmury publicznej. Mimo technicznych korzeni radykalny zwolennik podporządkowywania informatyki celom biznesowym oraz unikania zbędnych inwestycji w tym obszarze. Dlatego też – fan używania usług publicznej chmury obliczeniowej, którą zajmuje się i wykorzystuje od 2008 roku. W swojej karierze zawodowej związany zarówno z producentami, integratorami systemowymi jak i klientami. Długoletni pracownik Microsoft (prawie 20 lat do 2014) w której między innymi współpracował z organizacjami pozarządowymi. Prywatnie – ojciec dwóch dorosłych córek, podróżnik, motocyklista i biegacz, hołduje zasadzie zrównoważonego rozwoju (każdą czynność zdrową, należy równoważyć czymś niezdrowym).
Spotkanie poprowadzi Filip Jędruch, redaktor Bloga Sektor 3.0. Dziennikarz radiowy, konferansjer, autor artykułów i prowadzący podcasty w Programie Sektor 3.0 (FRSI i PAFW). W Radiu Gdańsk prowadzi audycje: “W Świecie Nowych Mediów”, gdzie podąża różnymi ścieżkami związanymi z nowymi technologiami oraz „Zoom na Popkulturę”, w której przygląda się popularnym zjawiskom z kręgu kultury popularnej – od muzyki, przez komiksy, po sztuki wizualne. Fan opowiadania historii, lokalny animator kultury.
Śniadania z AI są realizowane w ramach Sektor 3.0, przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.