Ułatwienia dostępu

Sektor 3.0 – nowy sezon 2020/2021

ezgif.com-gif-maker (4)

Jesień to w Sektorze 3.0 początek kolejnego sezonu aktywności. Z wakacyjnego etapu planowania przechodzimy do działań, które przez kolejny rok będą wspierać społeczeństwo w rozwoju technologicznym na wielu płaszczyznach. 

Co już się wydarzyło

Festiwal Sektor 3.0 Driving Change

Rok 2020 również dla Sektora 3.0 jest rokiem wyjątkowym, wszystkie działania, które do tej pory w dużej mierze polegały na spotkaniach na żywo, przenieść musiały się do przestrzeni online.

Festiwal Sektor 3.0 zorganizowany został wyjątkowo we wrześniu i choć zespół i część prelegentów spotkali się w studio zbudowanym specjalnie na tę okazję w warszawskim Kampusie Innowacji, to uczestnicy do wydarzenia dołączyć mogli do niego wirtualnie.

Jak wyglądał Festiwal Sektor 3.0 Driving Change:

VOD Sektor 3.0

17 września 2020 wystartowała platforma VOD – nowy produkt powstały w ramach programu Sektor 3.0.

VOD Sektor 3.0 to źródło inspiracji, praktycznych porad i narzędzi, dzięki którym w łatwy sposób użytkownicy rozwiną cyfrowe kompetencje nowej codzienności przydatne na etapie zmiany zawodowej, organizacyjnej i prywatnej.

Zjazd Mobilnych Doradców

W październiku odbył się tradycyjny już zjazd Mobilnych Doradców, którzy uczestniczą w wewnętrznych szkoleniach po to, aby podnosić swoje kompetencje, stając się tym samym coraz bardziej doświadczonymi towarzyszami członków małych społeczności w dążeniu do polepszania swoich kompetencji cyfrowych. Zjazd trwał dwa dni, w jego trakcie Mobilni Doradcy rozmawiali o narzędziach i przydatnych do prowadzenia spotkań online i o tym, jak robić to dobrze, pochylili się nad kwestiami związanymi z personal brandingiem, oraz zgłębiali tajniki wykorzystywania mediów społecznościowych do swoich działań.

Co dzieje się aktualnie

Fundusz Sektor 3.0.

Pod koniec października ruszyła rekrutacja do Funduszu Sektor 3.0, która trwa tylko do 17 listopada. W ramach Funduszu powstaną nowe rozwiązania odpowiadające na potrzeby i problemy społeczne oraz wspierające transformację cyfrową organizacji społecznych.

W trakcie inkubacji odbędzie się siedem intensywnych wirtualnych warsztatów, w których wezmą udział zespoły wybrane spośród zgłoszonych. 3 marca będzie miał miejsce finał, podczas którego komisja ekspertów zadecyduje o przyznaniu dofinansowania do 100.000 zł.

Live Sektor 3.0

Live Sektor 3.0 to comiesięczne otwarte spotkania, podczas których zaproszeni eksperci dzielą się z widzami wiedzą dotyczącą kompetencji cyfrowych. W trakcie spotkań będzie można zadawać pytania prelegentom, a na czacie transmisji wchodzić w interakcję z innymi uczestnikami spotkania. Spotykać będziemy się na Facebooku Sektor 3.0.

Już 18 listopada, o godzinie 18:00 odbędzie się pierwszy w tym sezonie Live:

Spotkanie poprowadzi Sylwia Czubkowska, redaktor prowadząca magazynu Spider’s Web+. Wieloletnia dziennikarka ekonomiczna i technologiczna takich tytułów, jak Gazeta Wyborcza, Dziennik Gazeta Prawna i tygodnik Przekrój.

W trakcie wystąpienia zostaną poruszone następujące tematy:

  • Od tele-pracy do home office, czyli jak przygotować się na zmiany
  • Zamiast odbijania karty w pracy, czyli jak zwiększyć własną efektywność i usprawnić komunikację
  • Klasa domowa i klasa outdoorowa, czyli o społecznych konsekwencjach transformacji i radzeniu sobie z nimi

Weź udział w wydarzeniu

Tematy i terminy kolejnych spotkań komunikować będziemy na bieżąco w naszych mediach społecznościowych. 

Blog Sektor 3.0

Głównym celem programu Sektor 3.0 jest dzielenie się wiedzą i inspirowanie do działań związanych z nowymi technologiami. Po taką dawkę inspiracji zaglądać można na Blog Sektor 3.0, na którym pojawiają się treści tworzone przez doświadczonych praktyków chcących dzielić się swoją wiedzą z innymi.

Treści pojawiające się na blogu, wraz z porządną dawką technologicznych nowinek lądują również w skrzynkach odbiorców newslettera, który regularnie tworzony jest przez redaktora bloga.

Co planujemy

2021 rok będzie bezsprzecznie kolejnym rokiem poszukiwania nowych rozwiązań nie tylko w obszarze technologii, ale również na wszystkich innych płaszczyznach życia. Pandemia postawiła nas w sytuacji, do której nieustannie musimy się dopasowywać do nieznanych nam dotąd wydarzeń, co uczy pokory w planowaniu kolejnych aktywności.

Festiwal #sektor2021 planowo wróci do wiosennego kalendarza, już teraz możemy zdradzić, że spotkamy się w formule podobnej do tej, w której spotkaliśmy się we wrześniu.

Również wiosną po raz kolejny przyznana zostanie Nagroda Sektor 3.0.

Uczestnicy Inkubacji Funduszu Sektor 3.0 przygotują kolejne produkty w duchu #TechForGood, które wspierać będą potrzebujących i dowiemy się, które z nich otrzymają wsparcie finansowe na dalszy rozwój.

Jedno jest pewne – niezmiennie będziemy dążyć do tego, żeby nowe technologie służyły inicjatywom pożytecznym społecznie, żeby dostępność do nich była powszechna i żeby każdy mógł znaleźć u nas wiedzę i wsparcie w tym obszarze.

Newsletter

Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.