Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Sektor 3.0 na NTC24 w Portland

Kopia – blog-sektor30-cover-1240x575

Trzy dni, ponad 1600 osób i ponad 120 wystąpień czy warsztatów – byliśmy na NTC24 w Portland. Wydarzenie odbywało się także hybrydowo (kolejne prawie 400 osób!), a wśród tematów dostępnych na sesjach nie zabrakło AI, działań fundraisingowych i komunikacyjnych. W wydarzeniu z ramienia programu Sektor 3.0 wziął udział Filip Jędruch.

NTC czyli Nonprofit Technology Conference organizowana jest przez NTEN od 2013 roku i po raz drugi zorganizowana została w Portland w stanie Oregon. To właśnie z tego miasta wywodzi się organizacja stojąca za imprezą. NTEN to społeczność profesjonalistów non-profit, którzy wierzą, że by zmienić świat trzeba zmienić nasze podejście do technologii.

Dzięki CEO NTEN Amy Sample Ward mamy dla Was kurs dotyczący transformacji cyfrowej dostępny w naszej platformie e-learningowej za darmo. Działamy w partnerstwie i czerpiemy wiedzę od siebie nawzajem – stąd nasza wizyta na NTC24.

Oprócz warsztatów w pamięć mogły zapaść mocne wystąpienia otwarcia każdego dnia. Ze sceny padały mocne słowa o odpowiedzialności za swoje decyzje i wpływie jaki jednostkowe decyzje mogą mieć na świat. AI wykorzystywana w trakcie konfliktów czy wykorzystywanie górników do wydobywania minerałów do produkcji smartfonów – te tematy potrafiły otworzyć oczy na kwestie zazwyczaj pomijane.

W trakcie wydarzenia uhonorowano także szereg organizacji, które działały na rzecz mniejszości czy osób wykluczonych. Nagrodę Pizzigati wręczono autorom aplikacji KoboToolbox – platformie open source do gromadzenia, zarządzania i wizualizacji danych.

Wśród wystawców dominowali ci, którzy mieli do zaprezentowania rozwiązania typu CRM, automatyzacją fundraisingu lub kampaniami SMSowymi. Można było dostrzec także platformy związane z bezpieczeństwem haseł lub transformacją cyfrową. Przestrzeń wystawców w Sali głównej Oregon Convention Center była przestronnie zaaranżowana z miejscem do prezentacji różnych projektów w środku. Nie zabrakło także przestrzeni do odpoczynku spójnych z przyrodniczym otoczeniem Portland.

Atmosfera na NTC była bardzo przyjazna. Z otwartymi ludźmi z całych Stanów Zjednoczonych można było rozmawiać przy stolikach tematycznych albo zrelaksować się w strefie gier. Konferencji towarzyszyła specjalnie przygotowana aplikacja. Można w niej było znaleźć agendę, forum i nawiązać kontakt z poszczególnymi osobami uczestniczącymi.

Wkrótce więcej wniosków i rad przeczytacie na naszym BLOGU!

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Festiwal Sektor 3.0 już za
dni   
:
: