Rusza cykl bezpłatnych webinarów na żywo w ramach E-learningu Sektor 3.0! Spotkania mają na celu przekazać, jak narzędzia oparte na generatywnej sztucznej inteligencji mogą pomóc w codziennej pracy. Wraz z ekspertem, Piotrem Maczugą z Fundacji Digital Creators, pokażemy, jak wykorzystać GenAI – od tworzenia treści, przez grafikę i multimedia, po montaż wideo i generowanie dźwięku. Wszystko w zgodzie z etyką i regulacjami EU AI Act.
Czego się nauczysz?
Nauczysz się, jak stosować darmowe i niedrogie narzędzia AI, aby skuteczniej realizować misję swojej organizacji. Każdy webinar to konkretne przykłady, praktyczne ćwiczenia i możliwość stworzenia własnego projektu, który wykorzystasz w swojej pracy. W trakcie cyklu będziesz miał(a) okazję stworzyć razem z nami swój własny projekt.
Kto może wziąć udział?
Webinaria kierowane są do wszytkich użytkowników platformy E-learning Sektor 3.0. Osoby nieposiadające konta, a chcące wziąć udział w webinarze, mogą zarejestrować się bezpłatnie na platformie i dołączyć do cyklu webinarów, a także zapisać się dowolnie na wszystkie inne pozostałe kursy.
Gdzie i kiedy możesz obejrzeć webinar?
Pierwszy webinar pt. „AI w służbie słowa – od pomysłu do publikacji” odbędzie się już 4 marca o godz. 11:00. Jak się zapisać?
- Przejdź do kursu na stronie (kliknij przycisk: Rozpocznij kurs, a następnie: Przejdź do kursu)
- W dniu wydarzenia wróć do pierwszej lekcji. Zobaczysz w niej link do transmisji na żywo.
Harmonogram webinarów
04.03.2025, godz. 11:00–12:15 – „AI w służbie słowa – od pomysłu do publikacji”
Twoja organizacja pisze raporty, posty w mediach społecznościowych, artykuły czy newslettery? Chcesz tworzyć lepsze treści szybciej, ale bez utraty jakości? Sztuczna inteligencja może stać się Twoim osobistym asystentem pisarskim!
Podczas webinaru dowiesz się:
- jak tworzyć i redagować teksty z AI, oszczędzając czas i energię,
- jak AI może pomóc w tłumaczeniach i dostosowywaniu języka do różnych odbiorców,
- jak przeprowadzać research i sprawdzać fakty, unikając pułapek dezinformacji,
- jakie darmowe i tanie narzędzia warto znać.
Efekt: Stworzysz rzetelny i angażujący tekst lub artykuł, który od razu wykorzystasz w swojej organizacji.
11.03.2025, godz. 11:00–12:15 – „Obraz wart więcej niż słowa – grafika i AI”
Czy Twoja organizacja potrzebuje estetycznych grafik, ale brakuje Ci budżetu na profesjonalnego grafika? AI może pomóc w tworzeniu pięknych i skutecznych materiałów wizualnych, nawet jeśli nie masz doświadczenia w projektowaniu.
Podczas webinaru dowiesz się:
- jak AI może pomóc w generowaniu obrazów, infografik i moodboardów,
- jak edytować i poprawiać grafiki w kilka kliknięć,
- jak korzystać z AI zgodnie z zasadami etyki i praw autorskich,
- jakie darmowe i tanie narzędzia graficzne warto znać.
Efekt: Stworzysz grafikę na potrzeby swojej organizacji – do raportu, kampanii społecznej lub social mediów.
18.03.2025, godz. 11:00–12:15 – „Dźwięk i wideo – kreatywne możliwości AI”
Czy wiesz, że AI potrafi montować filmy, generować narrację lektorską i tworzyć muzykę? Wideo i dźwięk to coraz ważniejsze narzędzia komunikacji w NGO – pomogą Ci skuteczniej docierać do odbiorców i opowiadać historie, które angażują.
Podczas webinaru dowiesz się:
- jak montować krótkie filmy i tworzyć dynamiczne animacje,
- jak generować dźwięk – od lektora po muzykę tła,
- jak poprawiać jakość nagrań i usuwać szumy,
- jakie darmowe i tanie narzędzia do edycji wideo i audio warto znać.
Efekt: Stworzysz krótki materiał wideo lub podcast, który możesz wykorzystać w swojej organizacji.
Ekspert
Piotr Maczuga – od ponad 15 lat związany zawodowo z branżą multimedialną jako twórca, producent, publicysta i dydaktyk. Projektował i prowadził studia wideo i przestrzenie multimedialne (m.in. w Centrum Nowych Technologii Digital Knowledge Village w Warszawie). Współpracował w ramach kilkudziesięciu projektów z edukatorami z ponad 20 krajów. Wyprodukował kilka tysięcy konferencji online, webinarów i audycji internetowych.nProwadzi warsztaty i szkolenia dla firm i instytucji publicznych w zakresie cyfrowych narzędzi i ich wykorzystania w edukacji oraz marketingu. Prowadzi również zajęcia w WSB Merito w Poznaniu i w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, gdzie współtworzy Biuro Wsparcia Kształcenia. Fundator Fundacji Digital Creators. Były ambasador EPALE – elektronicznej platformy na rzecz uczenia się dorosłych, stworzonej przez Komisję Europejską.
E-learning Sektor 3.0 jest realizowany w ramach programu Sektor 3.0.
Sektor 3.0 to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego realizację powierzono Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Partnerzy: Microsoft, My Digital Life, Centrum Cyfrowe, Fundacja Katalyst Education, Fundacja Szkoła z Klasą, Fundacja Dorastaj z Nami, Fundacja Cultureshock, Fundacja Digital Creators, Láska Nebeská, NTEN.