Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Przedstawiamy VOD Sektor 3.0

image_processing20200919-8231-t08pc9

17 września 2020 wystartowała platforma VOD – nowy produkt powstały w ramach programu Sektor 3.0 zainicjowanego i prowadzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Jest to kolejna przestrzeń do zdobywania wiedzy i polepszania kompetencji cyfrowych.

Czym jest VOD Sektor 3.0?

VOD Sektor 3.0 to źródło inspiracji, praktycznych porad i narzędzi, dzięki którym w łatwy sposób użytkownicy rozwiną cyfrowe kompetencje nowej codzienności przydatne na etapie zmiany zawodowej, organizacyjnej i prywatnej.

Ideą powstania tej przestrzeni było stworzenie praktycznego narzędziownika, do którego można wracać w dowolnym momencie, w zależności od potrzeb. VOD Sektor 3.0 zaprojektowano w przystępnej formule kilkunastominutowych materiałów video, na których prezentujący opowiadają o temacie w taki sposób, aby słuchacz mógł wyciągnąć z niego jak najwięcej.

VOD Sektor 3.0 stanowi odrębną przestrzeń cyfrową w programie Sektor 3.0 – rejestrując się bezpłatnie użytkownik staje się częścią społeczności Sektora 3.0 i może bez ograniczeń czerpać z różnych źródeł dostępnych w Strefie Wiedzy, na które składają się Blog, Newsletter oraz opisywane VOD.

Co znajdzie się w VOD?

Do współpracy przy tworzeniu VOD zostało zaproszonych wielu ekspertów nie tylko z Polski, ale też ze świata – między innymi z USA, Singapuru, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Eksperci, którzy przygotowali swoje wystąpienia specjalnie dla Sektora 3.0 reprezentują firmy i instytucje takie jak Microsoft, IBM, Ringer Axel Springer Polska, Netguru, Onet, National University of Singapore czy Quora. Poruszają oni tematy dotyczące kompetencji cyfrowych, które w dzisiejszych czasach mogą okazać się szczególnie przydatne. Użytkownicy VOD z nagrań dowiedzą się między innymi jak samodzielnie weryfikować treści w Internecie, jak samodzielnie poprawić użyteczność strony internetowej, czy też jak pozycjonować strony za pomocą SEO.

Od dnia premiery 16.09 w bibliotece dostępne są  materiały nagrane z okazji Festiwalu Sektor 3.0 Driving Change (14 premierowych nagrań), dzięki tym treściom, rozszerzone doświadczenie festiwalowe zostanie z uczestnikami spotkania na dłużej. W późniejszym czasie użytkownicy znajdą w bibliotece również materiały z wydarzeń zorganizowanych w przeszłości przez Sektor 3.0. Kolejne materiały będą tworzone i udostępniane na platformie stopniowo w następnych miesiącach.

Treści znajdujące się w VOD podzielone są na kategorie, dzięki czemu użytkownik w łatwy i przystępny sposób może zdecydować, które z nich interesują go najbardziej i co chce obejrzeć w pierwszej kolejności. Użytkownik może również wracać do nich w dowolnym momencie.

Jak uzyskać dostęp?

Zarejestrowani uczestnicy Festiwalu Sektor 3.0 Driving Change otrzymali mailowo dostęp do platformy już w dniu wydarzenia, tuż po zakończeniu części LIVE. Pozostali użytkownicy będą mogli zarejestrować się do platformy począwszy od 17 września 2020 uzyskując w ten sposób nielimitowany dostęp do wszystkich treści, które się tam znajdą.

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.