Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Poznaj zespoły biorące udział w inkubacji online w ramach Funduszu Sektor 3.0 2022/2023!

ezgif.com-gif-maker (9)

Do Finału tegorocznej edycji inkubacji pozostały niecałe dwa tygodnie. Zapraszamy do poznania uczestniczących w niej organizacji, które rozwijają swoje pomysły na technologiczne produkty lub usługi, adresujące wyzwania społeczne.

Stowarzyszenie Artystów Euforis – Mam Głos

Misją Stowarzyszenia jest usprawnienie możliwości szybkiego wyboru miejsce do śpiewania, w którym osoba będzie mogła zrealizować swoje marzenia. Chce promować profesjonalną, empatyczną, dopasowaną do wartości i celów ucznia edukację wokalną. Nowe technologie umożliwiają zaproponowanie każdej osobie zainteresowanej rozwojem swojego głosu dopasowanej do jej potrzeb oferty – wizytówek nauczycieli lub chórów, materiałów audio i video. Dzięki temu proces wyboru właściwego miejsca do śpiewania stanie się łatwy i szybki! 

Fundacja ec0hub – ec0lint

Ekologia cyfrowa to problem niszowy, którego społeczeństwo jeszcze nie jest świadome, a na rynku brakuje narzędzi pomagających redukować digitalowy ślad węglowy. Fundacja ec0hub skupiła się aspekcie emisji generowanej przez strony internetowe, których każdego dnia powstaje aż 250 000, a każda z nich generuje średnio aż 216 kg w ciągu roku. Stworzyli ec0lint – darmowe narzędzie dla programistów stron internetowych, które redukuje ślad węglowy ich stron. Za pomocą podpowiedzi wyświetlanych podczas pisania kodu, programista jest w stanie w czasie rzeczywistym dokonać prostych zmian zmniejszając wielkość strony internetowej, bez uszczerbku na jakości wizualnej jej treści. 

Fundacja Demokracja Przyszłości – Demokracja Przyszłości

Misją Fundacji Demokracji Przyszłości jest sprawienie, by więcej ludzi angażowało się społecznie i rozumiało uchwalane w Polsce prawo. Rozwój Internetu i to, że niemal każdy z nas ma w kieszeni smartfona, umożliwia angażowanie obywateli w demokrację na niespotykaną dotąd skalę. Chcemy zbudować narzędzia cyfrowe (aplikację webową i mobilną), które będą to w mądry sposób umożliwiały.

Stowarzyszenie Mova – ​Napisy teatralne

W swoim projekcie, Stowarzyszenie Mova skupia się na rozwiązaniu problemu ograniczonej dostępności do kultury dla cudzoziemców oraz osób głuchych i niedosłyszących. Jego celem jest stworzyć profesjonalne, nowoczesne i polskie narzędzie do tworzenia i wyświetlania napisów. Jako grupa złożona z profesjonalnych tłumaczy, posiadają w swoim zespole zasoby do tłumaczenia ich na różne języki. 

Fundacja Muzeum Historii Kobiet – Baza Historii Kobiet

Nieobecność postaci i zasług kobiet w zbiorowej pamięci Polaków i Polek, który jest barierą na drodze do wyrównania szans kobiet i dziewczynek oraz utrudniony dostęp do wiedzy o nich nawet wśród nauczycielek i nauczycieli – to wyzwanie, którego rozwiązanie postawiła sobie za cel Fundacja Muzeum Historii Kobiet. Idei przyświeca podejście, że darmowa i łatwo dostępna, a jednocześnie rzetelna, różnorodna i wytwarzana społecznościowo wiedza nie może się obyć bez nowych technologii, zaś przyjazne użytkownikowi rozwiązania dostępne w Internecie niebywale zwiększają zasięg i potencjalną skalę dotarcia. 

Ochotnicza Straż Pożarna „Stołpno” w Międzyrzecu Podlaskim

OSP w Międzyrzeczy Podlaskim chce odpowiadać na problem ograniczonego dostępu do wiedzy związanej z prowadzeniem zajęć dla młodzieży zrzeszonej w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych. Tworzą platformę, na której Ochotnicze Straże Pożarne będą mogły dzielić się swoją wiedzą, a w szczególności scenariuszami spotkań z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą.

Fundacja Uwaga, Śmieciarka Jedzie

Chociaż sama inicjatywa działa niemal dekadę, Fundacja Uwaga, Śmieciarka Jedzie powstała niedawno, formalizując już efektywnie działający ruch społeczny. Celem organizacji jest wsparcie administratorów grup ratujących rzeczy przed śmietnikiem oraz zmiana systemu zarządzania rzeczami niechcianymi w Polsce. Jej celem jest usprawnienie oddawania rzeczy, dzięki ulepszaniu działania grup i stworzeniu aplikacji ułatwiającej oddawanie rzeczy. 

Fundacja Centrum Idei – SenSI

Centrum Idei pragnie wspierać rodziny i opiekunów dzieci ze wskazaniem do terapii integracji sensorycznej w samodzielnej realizacji ćwiczeń. W sytuacji, w której ze względu na brak terapeutów w okolicy, bądź z powodu trudnej sytuacji finansowej dzieci nie mogą uczęszczać na wizyty u specjalisty – czas jest tutaj kluczowy. Nowe technologie mogą zapewnić dostęp do harmonogramów i zestawów ćwiczeń przygotowanych przez specjalistów w dowolnym miejscu i o każdej porze.

Fundacja Rzecz Społeczna – E-kalkulator śladu ekologicznego w edukacji formalnej i nieformalnej

Głównym problemem, który chce rozwiązać Fundacja, jest bardzo niska świadomość społeczna w zakresie zużywania zasobów planety w szybszym tempie, niż są w stanie się odtworzyć (przekraczanie granic planetarnych). Aplikacja e-kalkulator, którą tworzy, pozwoli na szybkie policzenie własnego śladu ekologicznego, a przekazane w pakiecie: wiedza o przyczynach problemu, przykłady rozwiązań oraz historie i herstorie osób, które dokonały zmian zmotywują do działania.

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.