W miniony wtorek odbyło się ostatnie stacjonarne spotkanie z cyklu trzech szkoleń dotyczące praktycznego zastosowania sztucznej inteligencji w codziennej pracy organizacji społecznych. Już w maju, podczas Festiwalu Sektor 3.0, zaprezentowane zostaną wnioski i rekomendacje DELab UW dla organizacji, które podsumują cały cykl nauki oraz doświadczeń uczestników pilotażu. Przedstawione zostaną obszary do wdrażania AI w działaniach społecznych.
W trakcie trwającego trzy miesiące projektu, którego partnerami są Campus AI, DELab UW i Google Polska, uczestnicy wzięli udział serii całodniowych warsztatów. Podczas spotkań zaprezentowane zostały praktyczne scenariusze działań z użyciem najpopularniejszych narzędzi wspierających codzienną pracę w organizacji, jak Google Gemini czy ChatGPT. Tematyka szkoleń obejmowała takie wątki, jak: rozwój strategii, pisanie wniosków i aplikacji, kreatywne generowanie rozwiązań i pomysłów, tworzenie materiałów marketingowych i edukacyjnych (audio, wideo), generowanie obrazów i napisów do filmów. Ćwiczenia praktyczne objęły najpopularniejsze modele generatywne funkcjonujące dziś w użyciu.
Pilotażowy projekt edukacyjny uzupełnia nauka online w ramach platformy e-learningowej Campus AI, która zapewnia dawkę wiedzy teoretycznej oraz ogólnego zaznajomienia z pojęciem sztucznej inteligencji.
Co dalej po pilotażu?
– Na bazie doświadczeń uczestników i uczestniczek biorących udział w pilotażu powstaną rekomendacje w zakresie wdrażania AI w organizacjach społecznych
– mówi dr Dawid Szarański, dyrektor programu Sektor 3.0.
– Chcemy zebrać nasze doświadczenia z zakończonego projektu i przedstawić praktyczne zalecenia w tym obszarze. Opracowanie zostanie zaprezentowane w trakcie Festiwalu Sektor 3.0, który pod hasłem Work Smarter odbędzie się 22 maja
– dodaje.
Wyniki pilotażu oraz wskazówki w zakresie AI zostaną szerzej omówione w rozmowie z prof. Katarzyną Śledziewską z DELab UW. Następnie materiał będzie można bezpłatnie pobrać ze strony internetowej programu Sektor 3.0.
Gdzie szukać praktycznej wiedzy o AI?
O tym, jak Sektor 3.0 edukuje na co dzień z obszaru sztucznej inteligencji można dowiedzieć się więcej dzięki lekturze Bloga, słuchając Podcastu oraz biorąc udział w kursach online w ramach E-learningu.
Skuteczne wdrażania sztucznej inteligencji będzie również szeroko omawiane w formie warsztatowej podczas Festiwalu Sektor 3.0 , na który zapisy ruszają końcem kwietnia. W zakresie kontynuacji szkoleń, które zapoczątkował pilotaż, informować będziemy na przełomie maja i czerwca br.