Nagroda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Sektor 3.0″ jest wyróżnieniem dla organizacji pozarządowej posiadającej szczególny dorobek w zakresie prowadzenia działań promocyjnych, badawczych, edukacyjnych dotyczących wykorzystania nowych technologii w trzecim sektorze lub innowacyjnego zastosowania ICT w działaniach.
Do 3 razy sztuka
Piotr Łój, założyciel fundacji Virtual Dream, zwyciężył w tegorocznej edycji Nagrody PAFW „Sektor 3.0” i otrzyma 40 000 zł wsparcia. Kapituła nagrodziła działania fundacji związane z wykorzystywaniem wirtualnej rzeczywistości w hospicjach i domach starości, a także w terapii rehabilitacji osób sparaliżowanych. Doceniono również działania związane z szybką pomocą w obliczu pandemii. Virtual Dream i jej patroni już na samym początku kryzysu zajęli się produkcją przyłbic ochronnych dla pracowników polskiej służby zdrowia.
Czym zajmuje się Virtual Dream?
Virtual Dream prowadzi działania innowacyjne w skali światowej wykorzystując wirtualny świat do leczenia i terapii osób sparaliżowanych. Gogle VR i specjalnie zaprojektowane i nakręcone filmy pomagają w procesie rehabilitacji osób po wypadkach poprzez stymulowanie neuroprzekaźników obrazem. Świat VR pomaga również w hospicjach onkologicznych dla dzieci i domach starości, gdzie Virtual Dream spełnia życzenia hospitalizowanych, przenosząc ich do świata, w którym mogą realizować marzenia bez zwracania uwagi na niedoskonałości własnego ciała.
Działania prowadzone przez Piotra Łoja zaowocowały licznymi zaproszeniami na międzynarodowe konferencje w Izraelu, Korei Południowej czy USA. Virtual Dream współpracowało między innymi z ONZ i Czerwonym Krzyżem w Genewie, jak również z placówkami medycznymi na terenie całego kraju między innymi z: Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, Instytutem Matki i Dziecka i Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary.
Przeczytaj wywiad z Piotrem Łojem