Ułatwienia dostępu

Loom, Slack i InstaKaruzele: mini kursy – maxi efekty w 30 minut.

ezgif.com-gif-maker (3)

30 minut – tylko tyle czasu potrzebujesz, aby zdobyć nowe, przydatne narzędziowe umiejętności, które wesprą Cię w codziennej pracy w Twojej organizacji. Na platformie E-learningu Sektor 3.0 przygotowaliśmy trzy krótkie i praktyczne kursy, które pozwolą opanować Ci użyteczne narzędzia przydatne w komunikacji i zdalnej współpracy. 

Slack – platforma komunikacji wewnętrznej dla Twojej organizacji

Dobrze zaplanowana komunikacja wewnętrzna organizacji pozwala efektywniej działać, prowadzić projekty i pozytywnie wpływa na budowanie relacji w zespole. Obecnie dostępnych jest wiele narzędzi, które wspierają ten obszar pracy organizacji. Jednym z nich jest Slack. Aplikacja pełni rolę komunikatora internetowego umożliwiającego komunikację tekstową oraz głosową wraz z możliwością wysyłania multimediów. Dzięki niemu członkowie zespołu mogą szybko skontaktować się ze sobą, wymieniać informacjami, co ułatwia realizację projektów i zadań. W tym kursie otrzymasz praktyczne porady i inspiracje dotyczące rozpoczęcia i wdrożenia narzędzia Slack w Twojej organizacji.

Kurs dot. Slacka prowadzi Aleksandra Czetwertyńska z Centrum Cyfrowego – z wykształcenia polonistka, zawodowo od lat związana z edukacją i środowiskiem NGO. Koordynowała m. in. projekty edukacji filmowej (Filmoteka Szkolna. Akcja!), czytelniczej (Miłosz OdNowa), kulturalnej (Sztuka Zaangażowania). W Centrum kieruje zespołem Otwartej Edukacji i prowadzi Spółdzielnię Otwartej Edukacji „SpołEd”, która zajmuje się zachęcaniem do otwartości szkół i bibliotek. 

Slack – platforma komunikacji wewnętrznej dla Twojej organizacji.

InstaKaruzele: jak tworzyć angażujące treści na Instagramie

Instagram nieustannie się rozwija i proponuje swoim użytkownikom nowe funkcje oraz formaty. Karuzela, czyli zestaw połączonych ze sobą zdjęć lub filmów, to jeden z najbardziej efektownych i efektywnych rodzajów postów na popularnym Insta. Jeśli celem Twojej organizacji jest edukacja w social mediach, warto poświęcić karuzeli więcej uwagi.

O karuzelach na Instagramie opowiada Anna Jadwiga Orzech z agencji Láska Nebeská. Anna doradza i szkoli w zakresie komunikacji internetowej, employer brandingu w NGO i nowych technologii w działaniach HR, kieruje działem komunikacji w WOŚP. Z III sektorem związana od dwudziestu lat.

InstaKaruzele: jak tworzyć angażujące treści na Instagramie.

Loom – nagrywanie ekranu, wiadomości i prezentacji wideo

Loom to narzędzie do prostego tworzenia krótkich filmów instruktażowych, w których wykorzystać możesz swój głos, obraz z kamery internetowej i obraz ekranu, aby zaprezentować daną czynność w praktyce. Nagrania tworzy się bardzo łatwo i bardzo łatwo udostępnia – członkom zespołu, klientom czy społeczności. Zamiast tracić czas na spotkania czy pisać długie maile wystarczy pokazać o co nam chodzi. 

O najlepszych praktykach tworzenia użytkowych materiałów video opowiada Piotr Maczuga z Fundacji Digital Creators. Piotr od ponad 15 lat związany zawodowo z branżą multimedialną jako twórca, producent, publicysta i dydaktyk. Projektował i prowadził studia wideo i przestrzenie multimedialne (m.in. w Centrum Nowych Technologii Digital Knowledge Village w Warszawie). Współpracował z ramach kilkudziesięciu projektów z edukatorami z prawie 20 krajów. Wyprodukował kilka tysięcy konferencji online, webinarów i audycji internetowych.

Loom – nagrywanie ekranu, wiadomości i prezentacji wideo.

Jak rozpocząć naukę?

Aby móc skorzystać z bezpłatnych kursów należy założyć konto na platformie elearning.sektor3-0.pl i zaakceptować jej regulamin. Następnie, po zalogowaniu do serwisu, użytkownik może rozpocząć naukę według dowolnej kolejności tematycznej, spośród kursów dostępnych w E-learningu.

E-learning Sektor 3.0 jest realizowany w ramach programów Sektor 3.0 i My Digital Life.

Sektor 3.0 to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego realizację powierzono Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

My Digital Life jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy Philanthropies for Skills and Employability.

Partnerzy Główni: My Digital Life, Microsoft

Partnerzy: Centrum Cyfrowe, Fundacja Katalyst Education, Fundacja Szkoła z Klasą, Fundacja Dorastaj z Nami, Fundacja Cultureshock, Fundacja Digital Creators, Láska Nebeská.

Newsletter

Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.