Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Jedyny taki cykl szkoleń online dla organizacji społecznych: startuje E-learning Sektor 3.0

ezgif.com-gif-maker (28)

Jesteś liderem, liderką lub koordynujesz projekty w organizacji społecznej? Chcesz, aby Twoja organizacja potrafiła w pełni wykorzystać potencjał, który dają technologie cyfrowe? Skorzystaj z bezpłatnych kursów w ramach E-learningu Sektor 3.0, które pozwolą Ci wprowadzić realne zmiany w Twojej organizacji przy wsparciu nowych technologii.

E-learning, realizowany w ramach programu Sektor 3.0, przy strategicznym wsparciu My Digital Life i Microsoft, to bezpłatny cykl szkoleń online, do samodzielnej nauki, które pozwolą zdobyć praktyczną wiedzę w zakresie nowych technologii przydatnych w działalności organizacji społecznych. W ramach premierowej odsłony platformy dla użytkowników dostępnych jest łącznie dziewięć kursów w ramach trzech bloków tematycznych.

W każdym z nich zostały zawarte praktyczne informacje i doświadczenia ekspertów związanych z sektorem społecznym. Dzięki temu duża dawka wiedzy została skondensowana w kilkugodzinnych kursach.

Cykl otwiera kurs pt: „Świadoma transformacja cyfrowa”. Stanowi on wprowadzenie do procesu zmiany, którą może przejść organizacja społeczna wdrażając różne narzędzia i rozwiązania.

Kolejne dwa bloki to zarządzanie projektami i komunikacja zewnętrzna w ramach, których eksperci przygotowali moduły dotyczące następujących tematów:

  • organizacja pracy zdalnej,
  • zarządzanie projektami w organizacji społecznej,
  • prowadzenie wirtualnego biura organizacji,
  • zarządzanie danymi,
  • tworzenie strategii komunikacji w mediach społecznościowych,
  • e-mail marketing,
  • tworzenie i zarządzanie stroną internetową.

– E-learning Sektor 3.0 to 9 kursów online do samodzielnej nauki zakończonych certyfikatem, 157 materiałów video i łącznie ponad 800 minut nagrań, na które składają się filmy, rozmowy, tutoriale oraz prezentacje. To także ponad 30 interaktywnych materiałów uzupełniających takich jak workbooki, szablony do pracy, czy frameworki oraz prawie 70 materiałów dodatkowych w postaci publikacji, czy artykułów – mówi Monika Schmeichel-Zarzeczna, koordynatorka projektu w ramach programu Sektor 3.0.

Poznaj Ekspertów E-learningu Sektor 3.0!

Do projektu zaproszeni zostali znamienici eksperci i ekspertki z organizacji społecznych, których doświadczenie branżowe oraz sektorowe pozwoliło połączyć najbardziej praktyczną i aktualną wiedzę z poszczególnych obszarów z istotnym spojrzeniem i przykładami z życia, odpowiadającym realiom działaczy organizacji pozarządowych.

Aleksandra Janus z Centrum Cyfrowego zaprezentuje wiedzę na temat tego, czym jest transformacja cyfrowa i czym różni się np. od digitalizacji i cyfryzacji, jaka jest specyfikę procesów transformacji cyfrowej w sektorze pozarządowym i publicznym oraz czym może być świadoma transformacja cyfrowa organizacji zorientowanych na misję społeczną.

Marcin Gołąbek z agencji Hello Octopus, w ramach kursu dot. stron internetowych przekaże najważniejsze pojęcia związane z ich tworzeniem i zarządzaniem nimi, oraz zapozna z podstawami z zakresu analityki i SEO (ang. Search Engine Optimization – optymalizacja w wynikach wyszukiwarki).

Noemi Gryczko, zarządzająca programem My Digital Life, wprowadzi uczestników w świat efektywnej pracy zdalnej, prezentując procedury, narzędzia i funkcje, które pomagają skracać dystans i budować zaufanie w zespole na odległość. Jako osoba pracująca w tym trybie od ponad 7 lat, podzieli się także własnymi dobrymi praktykami z tego obszaru.

Jakub Gruszecki, będący koordynatorem spraw formalnych oraz administracyjnych w programie Sektor 3.0, w ramach swojego kursu podzieli się najlepszymi praktykami z zakresu prowadzenia wirtualnego biura.

Anna Stokowska, team leaderka i managerka projektów z wieloletnim doświadczeniem pracy w organizacjach pozarządowych, a na co dzień członkini Fundacji Katalyst Education pomoże rozwinąć wiedzę i świadomość o tym, jaką wartość ma przyjęcie pewnej strategii zarządzania projektami.

Karolina Pomarańska, reprezentująca firmę Caltha, specjalistka od danych kontaktowe i procesy przepływu informacji w organizacjach pozarządowych pomoże odkryć, co można i trzeba z nimi robić.

Kamil Śliwowski, trener i animator edukacji medialnej i cyfrowej, w szczególności dot. prawa autorskiego, otwartych zasobów i bezpieczeństwa w sieci, przedstawi praktyczne zagadnienia z zakresu e-mail marketingu, a dokładnie możliwości i korzyści związane z prowadzeniem newslettera w organizacji.

Dzięki Katarzynie Walczak z agencji Laska Nebeská, uczestnicy poznają podstawy do stworzenia strategii komunikacji w mediach społecznościowych dla swoich organizacji, nauczą się dobierać kanały komunikacji, planować treści, a także strategicznie myśleć o całej komunikacji.

Dlaczego warto skorzystać z kursów?

Kursy w ramach E-learningu Sektor 3.0 zostały stworzone z misją przedstawienia najbardziej praktycznych i przydatnych rozwiązań, które ze swojego doświadczenia mogą polecić działacze organizacji uczestnikom kursów.

Ukończenie każdego z nich udokumentowane zostanie imiennym certyfikatem. Formuła kursów, podzielona na mniejsze i łatwo przyswajalne porcje wiedzy, pozwala na stopniowe i dogodne konsumowanie nowo poznanych treści w dowolnym miejscu i czasie dla użytkownika. Średni czas wymagany do ukończenia jednego kursu wynosi ok. 3-4 godziny.

Naukę w ramach poszczególnych modułów ułatwiają także różnorodne postaci treści od wideo przez quizy utrwalające wiedzę po interaktywne pdfy stanowiące jednocześnie gotowe narzędzia do dalszej pracy w organizacjach użytkowników. Dodatkowym atutem jest możliwość wyboru kolejności realizacji kursów oraz wybór własnej ścieżki kształcenia.

Proces korzystania z platformy e-learningowej.

Jak rozpocząć naukę?

Aby móc skorzystać z bezpłatnych kursów należy założyć konto na platformie elearning.sektor3-0.pl i zaakceptować jej regulamin. Następnie, po zalogowaniu do serwisu, użytkownik może rozpocząć naukę według dowolnej kolejności tematycznej, spośród kursów dostępnych w E-learningu.

E-learning Sektor 3.0 jest realizowana w ramach programów Sektor 3.0 i My Digital Life.

Sektor 3.0 to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego realizację powierzono Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

​​​​​My Digital Life jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy Philanthropies for Skills and Employability.

Partnerzy Główni: My Digital Life, Microsoft

Partnerzy: Centrum Cyfrowe, Fundacja Katalyst Education, Fundacja Szkoła z Klasą, Fundacja Dorastaj z Nami, Fundacja Cultureshock

Partnerzy E-learningu Sektor 3.0
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Festiwal Sektor 3.0 już za
dni   
:
: