Ułatwienia dostępu

Fundacja Muzeum Historii Kobiet oraz Stowarzyszenie Artystów Euforis z finansowaniem w ramach Funduszu Sektor 3.0 2022/2023

ezgif.com-gif-maker (18)

Fundacja Muzeum Historii Kobiet z projektem Baza Historii Kobiet oraz Stowarzyszenie Artystów Euforis z projektem Mam Głos zostali laureatami tegorocznej edycji Funduszu Sektor 3.0, który wspiera tworzenie innowacji wpisujących się w ideę #TechForGood.

W tym roku, decyzją Komisji Ekspertów z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Deloitte Digital oraz Innovatika, wśród nagrodzonych znalazło się dwóch laureatów. Do wybranych organizacji trafi finansowanie w wysokości odpowiednio po 55.000 zł dla Stowarzyszenia Muzeum Historii Kobiet oraz 45.000 zł dla Stowarzyszenia Artystów Euforis. ​

– Otrzymane dofinansowanie jest istotnym elementem wpływającym na rozwój projektów, ale bez ludzi, którzy tworzą je z pasją, zaangażowaniem i wytrwałością, nie mają one racji bytu. Dlatego tym bardziej cieszę się, że możemy wesprzeć po raz kolejny wyjątkowe, silne i zaangażowane organizacje w dalszych pracach i w realizacji ich misji – powiedział podczas finału Funduszu Sektor 3.0 Mirosław Czyżewski, kierownik programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Komisja Ekspertów Funduszu w edycji 2022/2023

Poznaj bliżej Laureatów edycji 2022/2023!

Fundacja Muzeum Historii Kobiet – Baza Historii Kobiet

Nieobecność postaci i zasług kobiet w zbiorowej pamięci Polaków i Polek, który jest barierą na drodze do wyrównania szans kobiet i dziewczynek oraz utrudniony dostęp do wiedzy o nich nawet wśród nauczycielek i nauczycieli – to wyzwanie, którego rozwiązanie postawiła sobie za cel Fundacja Muzeum Historii Kobiet. Idei przyświeca podejście, że darmowa i łatwo dostępna, a jednocześnie rzetelna, różnorodna i wytwarzana społecznościowo wiedza nie może się obyć bez nowych technologii, zaś przyjazne użytkownikowi rozwiązania dostępne w Internecie niebywale zwiększają zasięg i potencjalną skalę dotarcia. 

Więcej o projekcie Bazy Historii Kobiet można dowiedzieć się z filmu oraz ze strony internetowej projektu

Laureat Funduszu Sektor 3.0 2022/2023 – Fundacja Muzeum Historii Kobiet z projektem Baza Historii Kobiet.

Stowarzyszenie Artystów Euforis – Mam Głos

Misją Stowarzyszenia jest usprawnienie możliwości szybkiego wyboru miejsce do śpiewania, w którym osoba będzie mogła zrealizować swoje marzenia. Chce promować profesjonalną, empatyczną, dopasowaną do wartości i celów ucznia edukację wokalną. Nowe technologie umożliwiają zaproponowanie każdej osobie zainteresowanej rozwojem swojego głosu dopasowanej do jej potrzeb oferty – wizytówek nauczycieli lub chórów, materiałów audio i video. Dzięki temu proces wyboru właściwego miejsca do śpiewania stanie się łatwy i szybki. Według pomysłodawców projektu, śpiewanie pomaga w odreagowaniu emocji, obniża poziom ​leku i relaksuje, ​wspiera poziom energii – ​pozytywnie wpływa na ​psychikę i fizjologię człowieka. 

Więcej informacji nt. projektu Artystów Euforis można zdobyć w filmie oraz stronie internetowej.

Laureat Funduszu Sektor 3.0 2022/2023 – Stowarzyszenie Artystów Euforis z projektem Mam Głos

Intensywne warsztaty w ramach inkubacji

Proces inkubacji prowadzony był przez koordynatorów programu Sektor 3.0 Karolinę Walecką, Pawła Nowaka, Agatę Nowak, Katarzynę Drożdżal oraz Katarzynę Słowik. Uczestników edukowali i wspierali najlepsi specjaliści i specjalistki z zakresu projektowania ścieżki użytkownika, badań konsumenckich, finansowania, komunikacji i sprzedaży, własności intelektualnej, zarządzania projektami, tworzenia oprogramowania i wystąpień publicznych: Bartosz Narzelski (WTEM!), Patrycja Walencik (Zendesk Sell), Adrian Migoń (Youth Business Poland), Paulina Wójtowicz (Social Movers Hub), Adam Liwiński, Piotr Łęgowski (Ringier Axel Springer Polska), Aleksandra Maciejewicz (LAWMORE), Robert Skowron (Landingi), Marcin Trzeszczyński (Studio Head), Bartłomiej Michalski (Knips), Grzegorz Miecznikowski, Iza Słomska i Michał Kacprowicz (Rock The Code).

Mentorzy Funduszu w edycji 2022/2023

Fundusz po raz kolejny odbył się w formule online.

– Do udziału w tegorocznym Funduszu zgłosiło się prawie 50 zespołów. Dziesięć z nich dostało się do inkubacji Funduszu i przez 14 intensywnych tygodni pracowało nad stworzeniem prototypów technologii, rozwiązujących wyzwania o charakterze społecznym, które bazują także na solidnych podstawach biznesowych – podkreśla dr Dawid Szarański, dyrektor programu Sektor 3.0.

Cały proces zaangażował w sumie 37 uczestników warsztatów, 40 ekspertów i ekspertek oraz 20 projektantów i projektantek UX – wolontariuszy wspierających proces tworzenia projektów przez zespoły. Łącznie odbyło się 53 godziny warsztatów oraz ponad 1400 godzin konsultacji.

Fundusz – dalsze kroki

Przez najbliższe miesiące nagrodzone zespoły będą kontynuować prace nad swoimi prototypami, przygotowując je do wprowadzenia na rynek dzięki otrzymanemu finansowaniu oraz dalszemu wsparciu i konsultacjom z ekspertami i ekspertkami Funduszu. Już niebawem, na Blogu Sektor 3.0 pojawią się także obszerne rozmowy z Laureatami, w ramach których szerzej zaprezentują swoje rozwiązania i plany rozwojowe. 

Fundusz Sektor 3.0 jest częścią programu Sektor 3.0 Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Partnerzy Funduszu w edycji 2022/2023

Partner Merytoryczny: WUD Silesia

Patroni Medialni: ngo.pl, The Re:view, Startup Voice

Partnerzy: Landingi, LAWMORE, Rock The Code, Social Movers Hub, Tech To The Rescue, Fundacja Venture Cafe Warsaw, Youth Business Poland

Partnerzy Funduszu w edycji 2022/2023

Newsletter

Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.