Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Festiwal Sektor 3.0: Wysłuchaj wystąpień zagranicznych prelegentów!

ezgif.com-gif-maker (7)

Festiwal Sektor 3.0 to największe wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej, które pokazuje, jak technologiczne trendy przełożyć na język praktycznych zastosowań. Biorą w nim udział osoby, które łączy pasja odkrywania nowych technologii i dzielenia się wiedzą z innymi. Są wśród nich także międzynarodowi eksperci i ekspertki m.in z USA, Wielkiej Brytanii czy Danii. Poznajcie ich bliżej!

10:45 Inna strona AI: Jak projektować technologie, które pomagają w ochronie przyrody i zdrowia? 

Niewidoczne, ale połączone ze sobą czujniki i komputery, które znajdują się dziś wszędzie, od statków po chronione lasy, pomagają nam znacznie lepiej zarządzać tymi zasobami. Od ochrony zagrożonych gatunków po optymalizowanie zużywania energii, inteligentne technologie, które tworzy się we współpracy pomiędzy światami nauki i biznesu technologicznego, mogą mieć pozytywny wpływ na świat.

O tym, jak projektować je odpowiedzialnie i bez poddawania się modzie i trendom ze Scottem Mauvisem z Microsoft porozmawia Kamil Śliwowski z redakcji Bloga Sektor 3.0.

Scott jest dyrektor ds. sztucznej inteligencji i spółek międzynarodowych w Microsoft Philanthropies, gdzie kieruje nowym przedsięwzięciem w zakresie identyfikacji i wspólnego inwestowania w projekty mające wpływ na społeczeństwo z największymi klientami i partnerami firmy Microsoft. Pracuje w firmie Microsoft od 20 lat. Zasiada w krajowych zarządach Upwardly Global i Urban Age Institute. Jest współwłaścicielem The WELL.

11:00 Błędne koło nieufności – poziom zaufania do organizacji, mediów i rządów w 2022. 

Błędne koło nieufności – to konkluzja autorów kolejnego, prowadzonego od ponad 20 lat badania The 2022 Edelman Trust Barometer. Jednak, mimo niepokojących wyników, raport ten dostarcza sporo podpowiedzi dla nas – pracowników NGO, mediów i biznesu. Wspólnie z dr. Bersoffem, szefem zespołu badawczego Edelmana, poszukamy odpowiedzi na pytania:

  • jaką rolę mogą odegrać NGO we wzmacnianiu zaufania społecznego?
  • jak odbudować zaufanie do mediów?
  • dlaczego biznes ma tak dużą wiarygodność i co robić, by ją utrzymać?

Rozmowę poprawadzi Piotr Łęgowski, Head of Digital Media Campus w Ringier Axel Springer Polska.

dr David M. Bersoff nadzoruje międzynarodowe działania badawcze firmy Edelman w zakresie świadomego przywództwa, w tym coroczny Barometr Zaufania. Odpowiada za opracowywanie kwestionariuszy, identyfikację kluczowych wniosków płynących z danych oraz tworzenie nowych ram dla zrozumienia zaufania, ewoluującej roli korporacji w społeczeństwie oraz relacji między konsumentem a marką. Przed dołączeniem do Edelman Data and Intelligence w 2016 roku był przez 18 lat konsultantem ds. analiz konsumenckich i strategii marketingowych w The Futures Company.

12:00 Dlaczego warto mieć Plan B? Zarządzanie ryzykiem w dobie kryzysów. 

Pandemia, zmiany klimatu, konflikty zbrojne – nieustannie mierzymy się z kryzysami i ich konsekwencjami. Niektóre z nich są gwałtowne i nieoczekiwane, inne jesteśmy w stanie przewidzieć. Czy jednak można przygotować się na ciągłą zmianę? O tym, w jaki sposób budować silne organizacje społeczne w bardzo dynamicznych czasach porozmawiamy z dr Andreą Bonime-Blanc – ekspertką w zakresie zarządzania strategicznego, ryzyka, etyki i cyberbezpieczeństwa dla organizacji i biznesu. Podczas rozmowy dowiesz się:

  • dlaczego organizacje społeczne powinny analizować ryzyko?
  • jaka jest rola lidera w budowaniu odporności organizacji?
  • jak umiejętne przewidywać wpływ zmian technologicznych, społecznych i klimatycznych (ESGT) na strategię organizacji?

Rozmowę poprowadzi Mirella Panek-Owsiańska z Redakcji Bloga Sektor 3.0.

dr Andrea Bonime-Blanc jest założycielką i dyrektorką generalną GEC Risk Advisory, firmy zajmującej się doradztwem dla biznesu, organizacji pozarządowych i rządów w zakresie zarządzania strategicznego, ryzyka, etyki i cyberbezpieczeństwa. Jest międzynarodową prelegentką, profesorką Cyber Leadership & Resilience na NYU oraz autorką artykułów i książek, w tym ostatniej pt. „Gloom to Boom: How Leaders Transform Risk into Resilience and Value” (Routledge 2020) oraz ESGT Megatrends Manual 2021-2022 (Diplomatic Courier 2021). Wychowała się w Europie, mieszka w Nowym Jorku.

12:00 Na co mamy wpływ w Internecie? Alternatywne rozwiązania, odpowiedzialność i etyka.

W wyścigu pomiędzy regulacjami prawnymi, chroniącymi naszą prywatność a strategiami rozwoju wielkich firm technologicznych, to my – końcowi użytkownicy – raz wygrywamy, a raz przegrywamy. Jaką przyszłość technologii ukształtują regulacje i alternatywy wobec światowych gigantów i co to oznacza dla organizacji społecznych i przeciętnych Kowalskich? Swoje gościnie, Renatę Avilę i Pernille Tranberg, prowadzący Filip Jędruch z programu Sektor 3.0 zapyta m.in. o to:

  • czy istnieje alternatywa dla technologicznych gigantów?
  •  jak odpowiedzialnie konsumować technologie i zadbać o bezpieczeństwo danych?
  • jak dobrać narzędzia do działań społecznych z dbałością o etykę i lokalność?

Renata Avila jest prezeską Open Knowledge Foundation, prawniczką zajmująca się prawem międzynarodowym i prawami człowieka. Jej specjalność to nowa fala wyzwań technologicznych w zakresie ochrony i postępu w egzekwowaniu naszych praw, a także lepsze rozumienie polityki danych i ich wpływu na handel, demokrację i społeczeństwo. Współpracuje ze Stanford Institute of Human-Centered Artificial Intelligence. Jest członkinią Rady Doradczej Creative Commons.

Pernille Tranberg jest współzałożycielką instytutu naukowo-badawczego DesignEthics.eu, niezależną, uznaną na arenie międzynarodowej prelegentką i doradczynią w zakresie demokracji danych, etyki danych, zrozumienia danych i cyfrowej samoobrony. Przemawia do młodzieży szkolnej, nauczycieli, polityków, urzędników i organizacji pozarządowych, liderów biznesu i międzynarodowych korporacji.

Zapisz się bezpłatnie na Festiwal!

Trwa bezpłatna rejestracja na największe wydarzenie, które pokazuje, jak technologiczne trendy przełożyć na język praktycznych zastosowań. Festiwal Sektor 3.0 odbędzie się w formule online już 18 maja br. – zapisz się już dziś!

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.