Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Festiwal Sektor 3.0: Poznaj gości stanowiska Programu Sektor 3.0!

ezgif.com-gif-maker (3)

Festiwal to prócz paneli dyskusyjnych, sesji seminaryjnych i rozmów również wirtualne miejsce spotkań, dzięki któremu uczestnicy będą mogli wejść w interakcje z zaproszonymi gośćmi i gościniami oraz odwiedzić cyfrowe stanowiska partnerów. Podczas wydarzenia, 18 maja 2022 roku, serdecznie zapraszamy na stanowisko naszego programu, w ramach którego bliżej zapoznacie się z naszą ofertą oraz poznacie opinie i doświadczenia osób, które z nami przy niej współpracują!

10:45 Spotkajmy się! Od pomysłu do produktu – od czego zacząć pracę nad produktem cyfrowym w NGO.

Masz ciekawy pomysł na produkt cyfrowy wpisujący się w hasło #TechForGood? Szukasz finasowania i inspiracji? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z ekspertami Funduszu Sektor 3.0, który łączy wsparcie finansowe oraz wiedzę i doświadczenie, niezbędne do wdrożenia nowej technologii. Podczas spotkania dowiesz się:

  • jak eksperymentowanie pomaga rozwijać pomysły na produkty cyfrowe?
  • skąd czerpać inspiracje, finansowanie i wsparcie?
  • jak aplikować do Funduszu Sektor 3.0?

Gościem Karoliny Waleckiej, koordynatorki Funduszu, będzie Paweł Nowak (NOWY/WUD Silesia) – z wykształcenia informatyk, od 2008 roku zawodowo związany z branżą User Experience i IT. Od czterech lat prowadzi firmę badawczo-projektową pod marką NOWY. Wcześniej, przez 8 lat, zdobywał doświadczenie pracując jako główny projektant UX oraz lider zespołu User Experience w Future Processing. Od 2014 roku wykłada na kierunku User Experience Design na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Pomysłodawca i główny organizator międzynarodowej konferencji WUD Silesia oraz współzałożyciel szkoły Useful Knowledge. Od 2021 r. Incubation Manager Funduszu Sektor 3.0. 

11:40 Spotkajmy się! Od zgłoszenia do wdrożenia – czego organizacje społeczne mogą się nauczyć od startupów? 

Co roku w ramach spotkań inkubacyjnych Funduszu Sektor 3.0 przeprowadzamy zespoły z NGO przez cały proces tworzenia produktów cyfrowych – od badań potrzeb odbiorców, przez prototypowanie, aż po tworzenie efektywnego modelu społeczno-biznesowego. Wspierają ich w tym eksperci Funduszu, projektantki UX i eksperci ze świata biznesu. W czasie rozmowy z laureatami tegorocznego Funduszu dowiesz się:

  • dlaczego sam pomysł nie wystarczy i jak efektywnie skorzystać ze wsparcia ekspertów?
  • jakie produkty cyfrowe może stworzyć organizacja pozarządowa?
  • od czego zacząć pracę nad nowym produktem i jak opowiedzieć o nim światu?

Gośćmi i gościnią Karoliny Waleckiej, koordynatorki Funduszu Sektor 3.0 będą laureaci edycji 2021/2022: Ewa Szymera (Instytut Przeciwdziałania Wykluczeniom), Rafał Rybnik (Fundacja Cadmus) oraz Jarek Bochiński (Fundacja Bochińskich).

12:40 Spotkajmy się! Jak świadomie wdrażać technologie w organizacjach społecznych? 

W ostatnim bloku strefy spotkań, w ramach stanowiska programu Monika Schmeichel-Zarzeczna, koordynatorka programów szkoleniowych Sektor 3.0 porozmawia z dr Aleksandrą Janus z Centrum Cyfrowego. Wspólnie zastanowią się, od czego rozpocząć wdrażanie technologii w organizacjach społecznych, jak zadbać o odpowiedzialność społeczną i transparentność w tym procesie oraz czy organizacje mogą starać się być niezależne technologicznie.

Rozmowa będzie nawiązywać do wkrótce prezentowanego nowego projektu edukacyjnego realizowanego przez Sektor 3.0 we współpracy z My Digital Life – E-learningu, kierowanego do pracowników i działaczy trzeciego sektora, chcących zdobyć nowe kompetencje cyfrowe, które pozwolą im lepiej realizować swoją misję społeczną. 

Zapisz się bezpłatnie na Festiwal!

Trwa bezpłatna rejestracja na największe wydarzenie, które pokazuje, jak technologiczne trendy przełożyć na język praktycznych zastosowań. Festiwal Sektor 3.0 odbędzie się w formule online już 18 maja br. – zapisz się już dziś!

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.