Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Festiwal Sektor 3.0: Organizacje, biznes technologiczny i administracja. Jak budować dialog?

ezgif.com-gif-maker (15)

W Festiwalu Sektor 3.0 biorą udział międzynarodowi eksperci i ekspertki m.in z USA, Wielkiej Brytanii czy Danii, ale też polscy przedstawiciele firm technologicznych (w tym startupów), uczelni wyższych, organizacji społecznych oraz mediów. Festiwal to nie tylko praktyczna porcja wiedzy z zakresu wykorzystania narzędzi ICT, ale też przestrzeń spotkań i wymiany doświadczeń społeczności tworzącej rozwiązania pożyteczne społecznie. O tym, co dzieje się w obszarze technologii na styku współpracy międzysektorowej opowiedzą nasi tegoroczni goście i gościnie.

10:45 Jak wykorzystać narzędzia gospodarki uwagi w działaniach społecznych? 

Żyjemy w świecie, w którym nieustannie walczy się o naszą uwagę, a jej zdobycie bezpośrednio przekłada się na zysk. Czy jest możliwe, aby odbywało się to w sposób etyczny, z poszanowaniem naszych realnych potrzeb i prywatności?

Podczas rozmowy z dr. Michałem Bonim z Uniwersytetu SWPS poruszone zostaną następujące zagadnienia:

  • czym są gospodarka uwagi i współpracy?
  • jaka jest rola zaufania w gospodarce uwagi?
  • w jaki sposób wykorzystać narzędzia gospodarki uwagi w działaniach organizacji społecznych?

dr Michał Boni był zaangażowany w wiele działań Polskiej Transformacji od 1989 roku jako minister i doradca, także autor strategii długoterminowej: POLSKA 2030. Pierwszy minister cyfryzacji w Europie Środkowo-Wschodniej (2011-2013), jeden z liderów konsultacji i prac nad RODO od 2012 roku, autor unikalnego dokumentu „POLSKA CYFROWA” na temat wykorzystania funduszy strukturalnych UE (2014-2020) na rozwój gospodarki i społeczeństwa cyfrowego. Jako poseł do Parlamentu Europejskiego (2014-2019), szczególnie aktywny w komisjach LIBE i ITRE. Odpowiada za raport Mapa Drogowa 5G i Rozwój Społeczeństwa Gigabit i inne (wraz z pracami wdrożeniowymi). Obecnie współpracuje z Martens Center, Uniw. SWPS w Warszawie, APCO, SMEEurope i SMEConnect, Digital Enlightenment Forum, Blockchain for Europe. 

11:00 Jak zmienia się relacja pomiędzy pracownikiem a pracodawcą? 

Zaczynając od szkół i uczelni, oczekiwania i przygotowanie wobec rynku pracy, to sprawa która dotyczy nie tylko pracownika i pracodawcy. Budowanie relacji pomiędzy różnymi aktorami tego skomplikowanego systemu wymaga zrozumienia i transparentności… oraz sporych inwestycji. Jak ułatwiać wejście pracownikom do świata IT i jak świat IT czynić bardziej odpowiedzialnym za dobrą edukację (nie tylko swoich przyszłych pracowników)? Podczas spotkania Lech Wikaryjczyk z No Fluff Jobs oraz Van Anh Dam z INCO Academy porozmawiają o tym:

  •  jak zmienia się relacja i pozycja: pracowników, pracodawców; szczególnie w kontekście zaufania?
  • jakie są dobre praktyki i narzędzia w zakresie budowania relacji?
  • co decyduje o tym, jak będzie wyglądać rynek pracy za 5 lat?

Lech Wikaryjczyk – szef działu marketingu No Fluff Jobs, największego w Europie portalu z ofertami pracy w IT z obligatoryjnymi widełkami w każdym ogłoszeniu. Lubi konkret, ale sam jest gawędziarzem. Keywordsy zawodowe: marketing, HR w IT, edukacja. Keywordsy prywatne: mąż-ojciec, beletrystyka, herpetologia, typografia, stare Saaby, woda i las. Z wykształcenia socjolog, marketingowiec i grafik. Z doświadczenia: marketingowiec specjalizujący się w promowaniu nowych technologii oraz wykładowca związany z wydziałami artystycznymi. 

11:40 Organizacje, biznes technologiczny i administracja. Jak budować dialog?

Zapraszamy na rozmowę Jacka Królikowskiego z dr. hab., prof. SWPS Adamem Bodnarem, dzięki której:

  • dowiesz się, jak być w dialogu zachowując tożsamość i jednocześnie robić coś dla wspólnego dobra;
  • dowiesz się, jaka może być rola technologii w budowaniu zaufania między sektorami;
  • poznasz dobre praktyki i przykłady współpracy międzysektorowej. 

dr hab., prof. SWPS Adam Bodnar -prawnik, specjalista w zakresie prawa konstytucyjnego i praw człowieka. Rzecznik Praw Obywatelskich VII kadencji. Wiceprezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka (2010-2015). Współpracował z licznymi organizacjami pozarządowymi, m.in. z Fundacją Panoptykon, ClientEarth Polska, Stowarzyszeniem im. prof. Zbigniewa Hołdy. Był członkiem Obywatelskiego Forum Legislacji przy Fundacji Batorego. Członek Rady Dyrektorów Funduszu ONZ na rzecz Ofiar Tortur (2014-2015). Uhonorowany Nagrodą Rafto za obronę praw mniejszości i niezależności sądów w Polsce (2018), Nagrodą Praworządności przyznaną przez World Justice Project (2019), odznaczony francuskim Orderem Legii Honorowej w randze kawalera (2020), laureat nagrody specjalnej Korony Równości, przyznawanej przez Kampanię Przeciw Homofobii (2020) oraz nagrody Fundacji im. Janiny Paradowskiej i Jerzego Zimowskiego (2020). 

Zapisz się bezpłatnie na Festiwal!

Trwa bezpłatna rejestracja na największe wydarzenie, które pokazuje, jak technologiczne trendy przełożyć na język praktycznych zastosowań. Festiwal Sektor 3.0 odbędzie się w formule online już 18 maja br. – zapisz się już dziś!

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.