Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Festiwal Sektor 3.0: O zaufaniu na wielu płaszczyznach

ezgif.com-gif-maker (16)

W ramach tegorocznej edycji w szczególny sposób skupiamy się na zaufaniu. Nasi goście i gościnie wspólnie zastanowią się nad rolą zaufania w codziennym funkcjonowaniu organizacji i osób działających społecznie. Przemyślą także nowe znaczenie zaufania w życiu codziennym, w którym uczymy się, pracujemy i pozyskujemy informacje za pomocą technologii cyfrowych. Sprawdźcie poniżej, która dyskusje szczególnie zagłębią się w ten temat!

10:10 Panel dyskusyjny otwarcia: Jak budować zaufanie w zdigitalizowanym świecie? 

W czasach, gdy nieufność stała się standardem i w zapomnienie odchodzą konstruktywne debaty, chcemy zaprosić do rozmowy o nowych zjawiskach pojawiających się na przecięciu świata społecznego i technologii, które cementują relacje społeczne, pozwalając ludziom żyć i pracować razem. Porozmawiamy o tym:

  • dlaczego potrzebujemy zaufania w życiu codziennym i w pracy?
  • jak budować wiarygodność w zdigitalizowanym świecie?
  • jak mądrze wykorzystać do tego technologie?

W rozmowie wezmą udział: Magdalena Dziewguć (Google Cloud Polska), prof. dr hab. Grzegorz Mazurek (Akademia Leona Koźmińskiego) oraz Zuzanna Rudzińska-Bluszcz (ClientEarth). Dyskusję poprowadzi Łukasz Grass.

12:40 Czy (i jak) ufać sobie samym? 

Dlaczego potrzebujemy krytycznego myślenia, kiedy konsumujemy media, ale również, kiedy podejmujemy mniejsze i większe życiowe decyzje? Czym jest życzliwy sceptycyzm? O tym, jak krytycyzm może nam pomóc w budowaniu odporności na błędy poznawcze opowie Marcin Ilski, Fundacja Polska Myśląca/Sceptyczni Trenerzy Rozwoju Osobistego.

Marcin Ilski – Trener kompetencji społecznych, myślenia krytycznego i systemowego. Szkoli i prowadzi konsultacje indywidualne od 20 lat. Specjalista od budowania zespołu uczących się, myślenia krytycznego, ramowania językowego w przestrzeni publicznej, dynamiki i rozwiązywaniu sytuacji trudnych i konfliktowych. Ma za sobą przeprowadzone ponad 4 000 godzin szkoleniowych dla firm, instytucji i organizacji pozarządowych. Właściciel firm Marcin Ilski Szkolenia. Twórca i założyciel społeczności Sceptycznych Trenerów. W 2020 roku wydał książkę „Życzliwy Sceptycyzm. Poradnik użytkownika”. Współpracownik, m.in. Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej, Capgemini Polska Sp.z.o.o, Eaton Corporation, Duvenbeck Polska Sp.z o.o., ABB Polska, Korpusu Służby Cywilnej, Collegium Da Vinci. 

13:00 Panel dyskusyjny na zamknięcie: Co dalej z zaufaniem? 

We współczesnym, cyfrowo połączonym świecie, zaufanie jest czymś kruchym i łatwym do zgubienia. Globalne kryzysy i codzienność, w której poddawani jesteśmy kolejnym próbom; zmianami na rynku pracy, dysruptywnymi technologiami, konsekwencjami pandemii. Poza pytaniem o to komu i jak zaufać, coraz częściej zastanawiamy się, czy zaufanie do tego, że sobie poradzimy w przyszłości, jest w ogóle możliwe. Z rozmowy dowiesz się:  

  • czego właśnie się uczymy o sobie i o naszych organizacjach?
  • jak lepiej się komunikować w silnie zwirtualizowanym świecie?
  • jakie modele i dobre praktyki pozwalają na lepsze zarzadzanie w dobie kryzysów?
  • jakie kierunki rozwoju technologii mogą sprzyjać budowaniu relacji?

W dyskusji udział wezmą: Dariusz Bugalski (K3.Podcast o dobrym życiu), dr Konrad Ciesiołkiewicz (Fundacja Orange) oraz Karolina Sznajder (Ringier Axel Springer Polska). Rozmowę poprowadzi Łukasz Grass.

13:35 Szczyty do zdobycia – jak kształtować relacje z innymi, nie tylko w Himalajach?   

Może i was ciekawi jak to jest, gdy niebezpieczeństwo jest ekstremalne – czy zaufać wtedy łatwiej, czy trudniej? A może inaczej: szybciej? Jak w takich warunkach buduje się wiarę w siebie samego, zaufanie do przyrody, życia, do innych ludzi – towarzyszy i towarzyszek wyprawy? Czy te więzi zostają na całe życie, również te „poza” górami? Tego wszystkiego dowiesz się z rozmowy Agi Kozak z Adamem Bieleckim – himalaistą i absolwentem psychologii.

Adam Bielecki – Himalaista, alpinista, taternik i podróżnik. Członek kadry narodowej we wspinaczce wysokogórskiej. W 2011 roku zdobył piąty szczyt świata, Makalu, 8463 m. W 2012 roku wraz z Januszem Gołąbem dokonał pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum I, 8068 m, co zostało uhonorowane Kolosem i nagrodą Travelera National Geographic. Zdobywca K2 (2012) i Broad Peaka – pierwsze zimowe wejście (2013). Na wiosnę 2014 roku wziął udział w zakończonej sukcesem wyprawie na północną ścianę Kanczendzongi kierowanej przez Denisa Urubko. Uczestnik zimowej wyprawy narodowej na K2. Bohater głośnej akcji ratunkowej na Nanga Parbat, dzięki której udało się uratować życie francuskiej himalaistce Elizabeth Revol. Odznaczony Orderem Odrodzenia Polski oraz Orderem Narodowym Legii Honorowej. Honorowy Obywatel Miasta Tychy. Nigdy nie używał dodatkowego tlenu z butli podczas swoich wspinaczek.

Zapisz się bezpłatnie na Festiwal!

Trwa bezpłatna rejestracja na największe wydarzenie, które pokazuje, jak technologiczne trendy przełożyć na język praktycznych zastosowań. Festiwal Sektor 3.0 odbędzie się w formule online już 18 maja br. – zapisz się już dziś!

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.