Newsletter to sposób na informowanie i angażowanie odbiorców organizacji bez pośredników w postaci mediów społecznościowych. Zarówno dane o nich jak i to kiedy i z jakim komunikatem do nich docierasz, są pod Twoją kontrolą. W organizacjach pozarządowych newslettery świetnie sprawdzają się do rekrutowania, angażowania, informowania jak i zachęcania do wsparcia. Jak zacząć pisać newslettery i na co zwracać uwagę podczas planowania pracy nad masowymi wysyłkami? Skąd brać odbiorców i jak robić to zgodnie z prawem. W tym kursie zrobisz to od zera do pierwszego odcinka.
Czego dowiesz się w ramach kursu?
Dzięki kursowi, autorstwa Kamil Śliwowskiego w ramach E-learningu Sektor 3.0, stworzysz kanał bezpośredniej komunikacji do ludzi zainteresowanych Twoimi działaniami, przygotujesz szablon, bazę odbiorców i pierwszy mailing dla swojej organizacji. Poznasz zalety wysyłania newsletterów do odbiorców działań organizacji pozarządowej, nauczysz się planować pracę nad tworzeniem newslettera, a także zrozumiesz jakie znaczenie ma regularna praca i rozwój kanału mailowego.
O Ekspercie – Kamil Śliwowski
Trener i animator edukacji medialnej i cyfrowej, w szczególności dot. prawa autorskiego, otwartych zasobów i bezpieczeństwa w sieci. Ponad dekadę działał w ruchu na rzecz otwartych zasobów wiedzy i kultury: Creative Commons, prowadząc działania edukacyjne zarówno w Polsce jak i międzynarodowo. Od kilkunastu lat związany z trzecim sektorem, współpracuje z fundacjami Panoptykon i Szkoła z Klasą, blogiem Sektor 3.0, tworzy newsletter poświęcony nowoczesnej edukacji na otwartezasoby.pl. Najbardziej lubi uczyć się poprzez uczenie innych.
Jak rozpocząć naukę?
Aby móc skorzystać z bezpłatnych kursów należy założyć konto na platformie elearning.sektor3-0.pl i zaakceptować jej regulamin. Następnie, po zalogowaniu do serwisu, użytkownik może rozpocząć naukę według dowolnej kolejności tematycznej, spośród kursów dostępnych w E-learningu.
E-learning Sektor 3.0 jest realizowany w ramach programów Sektor 3.0 i My Digital Life.
Sektor 3.0 to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego realizację powierzono Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
My Digital Life jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy Philanthropies for Skills and Employability.
Partnerzy Główni: My Digital Life, Microsoft
Partnerzy: Centrum Cyfrowe, Fundacja Katalyst Education, Fundacja Szkoła z Klasą, Fundacja Dorastaj z Nami, Fundacja Cultureshock