Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

E-learning Sektor 3.0: O podstawach transformacji cyfrowej w organizacjach społecznych

ezgif.com-gif-maker (44)

Czym jest transformacja cyfrowa oraz co różni ją od digitalizacji i cyfryzacji? Co może oznaczać dla organizacji zorientowanych na misję społeczną? Jak przygotować swoją organizację społeczną do takiej zmiany oraz do świadomego myślenia o niej? Zapraszamy do udziału w bezpłatnym kursie online w ramach E-learningu Sektor 3.0, który przygotowała dr Aleksandra Janus z Centrum Cyfrowego.

Transformacja cyfrowa nie stanowi wartości samej w sobie —  może natomiast być przeprowadzona sprawnie i skutecznie, w konsekwencji służąc danej organizacji. Dlatego podczas tego kursu ekspertka Aleksandra Janus opowie o świadomie wdrażanej transformacji cyfrowej, osadzonej w realiach sektora społecznego / publicznego. Opowie także o tym, dlaczego postrzegać ją trzeba jako proces holistycznej zmiany sposobu funkcjonowania organizacji/instytucji/sieci, zorientowany na wartości istotne dla organizacji i uwzględniający perspektywę dobra wspólnego.

Czego dowiesz się w ramach kursu?

Podczas ok. czterogodzinnej nauki zrozumiesz specyfikę procesów transformacji cyfrowej w sektorze pozarządowym i publicznym, poznasz najważniejsze procesy, które mogą składać się na wdrażanie jej w twojej organizacji/instytucji/sieci/grupie oraz sposoby na to, by wdrożenie mogło być efektywne oraz dowiesz się, czym może być ona dla organizacji zorientowanych na misję społeczną.

Lekcje podzielone są na przystępne i łatwo przyswajalne moduły, dzięki czemu możesz realizować naukę w dogodnym dla Ciebie czasie. Kurs kończy się otrzymaniem certyfikatu, potwierdzającym wiedzę zdobytą w trakcie przyswajania materiału.

O Ekspertce – Aleksandra Janus

Doktorka antropologii, dyrektorka Centrum Cyfrowego i kierowniczka działającej w jego ramach Pracowni Otwierania Kultury, kuratorka programu „Exercising modernity”, współautorka i kuratorka inicjatywy Laboratorium muzeum. Interesuje ją społeczna rola instytucji kultury oraz ich relacje z odbiorcami, specjalizuje się w transformacji cyfrowej i otwieraniu dostępu do zasobów dziedzictwa, a także analizie i wdrażaniu strategii partycypacyjnych i badaniach publiczności. Współpracowniczka Ośrodka Badań nad Kulturami Pamięci UJ,wykładowczyni School of Ideas SWPS, członkini rady serii wydawniczej Wystawianie Teorii oraz FestivALTers — grupy działającej przy FestivALT. Członkini grupy Muzea dla Klimatu i kolektywu Kultura dla Klimatu.

Kurs Świadoma transformacja cyfrowa

Jak rozpocząć naukę?

Aby móc skorzystać z bezpłatnych kursów należy założyć konto na platformie elearning.sektor3-0.pl i zaakceptować jej regulamin. Następnie, po zalogowaniu do serwisu, użytkownik może rozpocząć naukę według dowolnej kolejności tematycznej, spośród kursów dostępnych w E-learningu.

E-learning Sektor 3.0 jest realizowany w ramach programów Sektor 3.0 i My Digital Life.

Sektor 3.0 to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego realizację powierzono Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

​​​​​My Digital Life jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy Philanthropies for Skills and Employability.

Partnerzy Główni: My Digital Life, Microsoft

Partnerzy: Centrum Cyfrowe, Fundacja Katalyst Education, Fundacja Szkoła z Klasą, Fundacja Dorastaj z Nami, Fundacja Cultureshock

Partnerzy E-learningu Sektor 3.0
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.