Ułatwienia dostępu

Cyfrowa defensywa – wprowadzenie do cyberbezpieczeństwa w organizacji – nowy kurs w ramach E-learningu Sektor 3.0

Elearning_prowly_Wolochowicz

W ciągu ostatnich kilku lat, Internet stał się nieodzownym narzędziem dla organizacji pozarządowych, które korzystają z niego do zbierania funduszy, komunikowania się z członkami, promowania swoich działań i w celach administracyjnych. Jednak zwiększone wykorzystanie Internetu oznacza również zwiększone ryzyko cyberataku, które może zagrozić prywatności, bezpieczeństwu i stabilności organizacji.

Celem tego kursu jest zapoznanie z podstawami cyberbezpieczeństwa, aby pomóc w zabezpieczeniu swojej organizacji przed zagrożeniami internetowymi. Zapraszamy do skorzystania z nowego kursu w ramach E-learningu Sektor 3.0 – już teraz dostępnego na naszej platformie.

Dzięki kursowi, który stworzył Paweł Wołochowicz, nauczysz się, jak rozpoznawać i przeciwdziałać różnym rodzajom cyberataków, a także jak wdrożyć najlepsze praktyki w zakresie bezpieczeństwa informacyjnego. Kurs obejmuje szereg zagadnień związanych z cyberbezpieczeństwem, takich jak: podstawy bezpieczeństwa informatycznego, identyfikacja i przeciwdziałanie cyberatakowi,  a także najlepsze praktyki dotyczące bezpieczeństwa informacyjnego.  

O Prowadzącym – Paweł Wołochowicz

Swoje pierwsze komputerowe pasje i późniejsze zawodowe umiejętności zapoczątkował w 1995 roku. Podczas wielu tysięcy godzin spotkań online i offline przeszkolił niezliczoną ilość osób z zakresu bezpieczeństwa, obsługi systemów, grafiki, tworzenia stron www, podstaw kodowania. Uświadamia starsze jak i młodsze pokolenie, w tym osoby nietechniczne na temat zagrożeń i ułatwień w sieci, z uwzględnieniem nowych technologii. Prowadzi nieprzerwanie od 2012 roku własną firmę. Swoją działalność aktualnie skupia na bezpieczeństwie w organizacjach oraz ulepszaniu i zarządzaniu ich systemami CMS. Prywatnie mieszanka geeka i fana sztuki.

Jak rozpocząć naukę?

Aby móc skorzystać z bezpłatnych kursów należy założyć konto na platformie elearning.sektor3-0.pl i zaakceptować jej regulamin. Następnie, po zalogowaniu do serwisu, użytkownik może rozpocząć naukę według dowolnej kolejności tematycznej, spośród kursów dostępnych w E-learningu.

E-learning Sektor 3.0 jest realizowany w ramach programu Sektor 3.0.

Sektor 3.0 to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego realizację powierzono Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Partnerzy Główni: My Digital Life, Microsoft

Partnerzy: Centrum Cyfrowe, Fundacja Katalyst Education, Fundacja Szkoła z Klasą, Fundacja Dorastaj z Nami, Fundacja Cultureshock, Fundacja Digital Creators, Láska Nebeská.

Partnerzy E-learningu Sektor 3.0

Newsletter

Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.