Ułatwienia dostępu

2022 rok w programie Sektor 3.0

ezgif.com-gif-maker (20)

Za nami kolejny rok działań, podczas którego przybliżaliśmy przedstawicielom organizacji społecznych, wolontariuszom i liderom trzeciego sektora wartościową wiedzę z zakresu nowych technologii, narzędzi cyfrowych i kompetencji ICT. W tej misji wspierali nas znakomici eksperci i ekspertki zarówno z Polski, jak i ze świata. Sprawdźcie, co działo się w 2022!

W technologiach najważniejszy jest człowiek

Sektor 3.0 to program, którego edukacyjną misją jest dzielenie się praktyczną i użyteczną wiedzą z przedstawicielami i przedstawicielkami sektora społecznego tak, aby dzięki nowo zdobytym kompetencjom skuteczniej działali w środowiskach, które wspierają. Aby realizować tę misję, każdego roku zapraszamy wybitnych specjalistów i specjalistki z Polski i ze świata do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem. W tym roku takich osób było aż 101, m.in. spośród których: 

  • 56 było prelegentami prelegentkami Festiwalu Sektor 3.0,
  • 28 było autorami i autorkami ponad 110 tekstów na Blogu,
  • 15 gościło na naszych transmisjach na żywo na Facebooku i YouTubie, a także w innych produkowanych materiałach video.

Działania edukacyjne w programie opierają się o kilka filarów, które wzajemnie uzupełniają się pod kątem merytoryki oraz możliwości zgłębiania danego tematu. 

Nasze publikacje blogowe i multimedialne prezentują najciekawsze i najważniejsze zjawiska, narzędzia i umiejętności, które według nas mogą być przydatne w działalności społecznej. E-learning stanowi rozszerzenie tej wiedzy, dając szansę na zagłębienie wybranego tematu i potwierdzenia swoich kompetencji dzięki certyfikacji. Festiwal pozwala zainspirować się i zdobyć wiedzę o trendach w interdyscyplinarnym, ale i światowym wymiarze, umożliwiając tym samym czerpanie najlepszych praktyk nie tylko ze swojej branży. Fundusz z kolei skupia się na rozwoju i wsparciu we wprowadzeniu na rynek najbardziej innowacyjnych produktów i usług społecznych tworzony przez i dla organizacji, ale przede wszystkim rozwiązań społecznie użytecznych. 

O tym, jak w każdym z tych obszarów działaliśmy w tym roku, przeczytacie poniżej.

O technologiach – słowem, obrazem i multimedium

Blog Sektor 3.0 to jedno z kluczowych technologicznych mediów edukacyjnych kierowanych do przedstawicieli i przedstawicielek sektora społecznego (i nie tylko). W ciągu tego roku powstało 114 tekstów, które wielokrotnie uzupełniane były o materiały dodatkowe takie, jak rozmowy wideo z zaproszonymi gośćmi i gościniami, infografiki, zestawienia w formie grafik i praktyczne porównania. Dzięki tej różnorodnej formie prezentowania danej partii wiedzy, każdy mógł skorzystać z dogodnego dla siebie formatu. Stałą pozycją w naszej multimedialnej ścieżce edukacyjnej były i są Live’y realizowane na Facebooku YouTube’ie programu. Rozwijając także naszą wiedzową strefę wideo (VOD), przygotowaliśmy w tym roku kilka narzędziowych szkoleniowych wideo, których sukces związany z zainteresowaniem, jakie wygenerowały, mamy nadzieję rozwijać dalej w ramach bardziej rozbudowanych kursów e-learningowych. Łączy tegoroczny wynik oglądalności wszystkich wyprodukowanych przez nas materiałów wideo to ponad 90 000 wyświetleń.

Budowanie zaufania w zdigitalizowanym świecie

Tegoroczny Festiwal Sektor 3.0, który odbył się pod hasłem Building Trust, był poświęcony budowaniu wiarygodności i zaufania w świecie pełnym technologii. Blisko 870 uczestników i uczestniczek miało okazję wysłuchać prelekcji, sesji seminaryjnych, podczas których rozmawialiśmy o kryzysie zaufania, dezinformacji, nowych autorytetach oraz autentyczności, a także zaufania do organizacji. W czterogodzinnej transmisji gościło 56 prelegentów i prelegentek. 

Kolejna seria innowacyjnych rozwiązań społecznych

Od prawie 10 lat wspieramy tworzenie nowych narzędzi, aplikacji i produktów, które wpisują się w ideę Tech For Good. Pomysłodawcy z organizacji pozarządowych biorą udział w szkoleniach i warsztatach produktowych, które pomagają im dopracować pomysł i stworzyć spójną koncepcję technologicznych rozwiązań w odpowiedzi na wyzwania społeczne.

W tym roku, po raz kolejny w formacie online, 10 zespołów wspieranych przez wolontariuszy i wolontariuszki UX oraz specjalistów z zakresu IT (łącznie prawie 50 osób!) brało udział w trzymiesięcznym cyklu inkubacji, który zaowocował wyróżnieniem trzech projektów: Design na wynos, UEPIK.org oraz VIOLIN.  

Nowa oferta edukacji zdalnej dla NGO

W tym roku wystartowaliśmy z całkowicie nowym projektem w ramach programu – platformą e-learningową dedykowaną pracownikom i pracowniczkom organizacji społecznych, dzięki której będą mogli zwiększać swoje kompetencje cyfrowe w czterech obszarach: komunikacji, pracy zdalnej, zarządzania oraz strategicznej transformacji cyfrowej. W ramach 9 certyfikowanych kursów i 3 dodatkowych narzędziowników na zainteresowanych czeka ponad 900 minut edukacyjnych nagrań. Co istotne, kursy przygotowane zostały przez praktyków i przedstawicieli branży pozarządowej, aby synergia przekazywanej wiedzy technologicznej i jej praktycznego zastosowania w sektorze była jak największa.

Mobilni Doradcy online i w terenie

Rok 2022 w działaniach Mobilnych Doradców był różnorodny w zakresie świadczonego przez nich wsparcia. W tym czasie działali hybrydowo, pomagając zarówno lokalnie, jak i na odległość, co zaowocowało ponad 350 udzielonymi poradami, prawie 300 szkoleniami oraz 38 prezentacjami, w których wzięło udział ponad 900 osób. 

Działamy dalej!

W nadchodzącym roku będziemy jeszcze bardziej skupiać się na dostarczaniu praktycznej wiedzy ze świata technologii w wymiarze społecznym, testując nowe formaty, rozwijając kursy e-learningowe i poruszając ważne i wartościowe tematy z punktu widzenia osób działających w trzecim sektorze. Do zobaczenia, obejrzenia i przeczytania w 2023 roku!

Newsletter

Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.