Co kultura i edukacja może zyskać od nowych technologii? Jakie aplikacje warto stosować w edukacji kulturalnej? Jak technologie wspierają proces uczenia się i nauczania podczas pandemii? Na te i inne pytania Marty Kosteckiej, która prowadzi TechKlub Szczecin, odpowiedział Łukasz – belfer z powołania. I ze Szczecina. 🙂
W rozmowie poruszamy:
- Co to jest edtech? (01:06)
- Technologie edukacyjne i metody pracy nowoczesnego nauczyciela (02:36)
- O prowadzeniu bloga edukacyjnego i stypendium „Kultura Cyfrowa” (05:07)
- Potrzeby uczniów względem wykorzystania technologii w szkole (08:09)
- Technologie edukacyjne w instytucjach kultury (10:40)
- Szkolenie dla nauczycieli i nauczycielek (13:26)
- Instytucje kultury z całego kraju które dają radę w nowoczesną edukację (15:121)
- Ulubione narzędzia i dlaczego warto je co jakiś czas zmieniać (16:56)
- Jak zachować higienę cyfrową w edukacji zdalnej? (21:11)
Gość rozmowy
Łukasz Kowalik to belfer ze Szczecina. Był gościem szczecińskiego Techklubu w lutym 2020 roku. Jest nauczycielem dyplomowanym, tłumaczem języka angielskiego, lektorem i członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce – IATEFL Poland. Pisze blog odbelfra.com i prowadzi liczne szkolenia z zakresu nowych technologii i nowych mediów w nauczaniu.
Jest tegorocznym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na przedsięwzięcie „EdTech dla kultury. Atrakcyjne i angażujące sposoby komunikowania się z młodym pokoleniem”. Wszystkie posty związane z tym przedsięwzięciem sukcesywnie zamieszcza na blogu w kategorii „EdTech dla kultury”. Do tej pory pisał m. in. artykuły o wykorzystywaniu w edukacji aplikacji Kahoot, Quizlet czy Thinglink, a także o bazach darmowych zdjęć oraz tworzeniu ankiet. Ma też za sobą wizyty studyjne i badania.
Łukasz w piątek 11.12 poprowadzi szkolenie online dla pracowników instytucji kultury, animatorów i edukatorów przewodnik po narzędziach EdTech. Jeśli chcesz poznać aplikacje, które zwiększają poziom zaangażowania uczestniczek i uczestników, wzmacniają interaktywny charakter zajęć (stacjonarnych i online) oraz opracowywaniu modelowych scenariuszy lekcji z zakresu upowszechniania wiedzy o kulturze i sztuce, wpadnij koniecznie!