PL  |  EN

Rusza rejestracja na sektor 3.0

Dokładnie w południe wystartuje rejestracja na festiwal Sektor 3.0 – największe w Polsce wydarzenie poświęcone wykorzystaniu nowych technologii w działaniach społecznych. Tegoroczna edycja odbędzie się 30 i 31 maja w Warszawie pod hasłem Shape Your Future.

Uczestników czekają dwa dni pełne atrakcji, wypełnione warsztatami i seminariami przygotowanymi przez blisko 60 prelegentów speców od wykorzystania nowych technologii z różnych stron świata. Festiwal Sektor 3.0 będzie też okazją do przetestowania najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych wykorzystywanych przez najbardziej innowacyjne instytucje i firmy na świecie.

W festiwalu „Sektor 3.0” mogą wziąć udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, biznesu, startupów, administracji publicznej i nauki. Trzeba jednak pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona do 600, a o udziale w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszenia. Link do rejestracji: http://www.sektor3-0.pl/festiwal. Startujemy o godz. 12:00. Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny.

Początkowi rejestracji towarzyszyć będzie również odsłonięcie tego co przygotowali organizatorzy i opublikowanie pełnej agendy wraz z wydarzeniami towarzyszącymi drugiego dnia. Osoby, które znajdą się na liście uczestników, pierwszego dnia spotkają się z ekspertami z kilkunastu krajów w Centrum Nauki Kopernik. Festiwal otworzą trzy wystąpienia Amerykanów: George Zamka astronauta NASA, podzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z wykorzystaniem nowych technologii, profesor Peter O. Gloor z Massauchusetts Institute of Technology przedstawi najnowsze trendy technologiczne, z kolei Karen Graham z Idealware podpowie, jak przygotować organizację na wyzwania czekające w przyszłości. Wśród festiwalowych prelegentów znajdą się również m.in.: Bartosz Węglarczyk (onet.pl), Artur Kurasiński (MUSE), prof. Dariusz Jemielniak (Ministerstwo Cyfryzacji) oraz Bartłomiej Topa, aktor filmowy i teatralny, współpracujący z Fundacją Synapsis.

Łącznie, organizatorzy „Sektora” szykują 18 seminariów i 10 warsztatów towarzyszących drugiego dnia. Specjalistyczne warsztaty przygotowane zostaną przez instytucje, organizacje i firmy wspierające wydarzenie (warsztaty odbędą się m.in. w siedzibach firm Intel, Microsoft i Ericsson oraz w Ministerstwie Cyfryzacji).

Uczestnicy będą mogli także przyjrzeć się z bliska najnowszym rozwiązaniom technologicznym takim, jak: wirtualna rzeczywistość, Hololens, wirtualne lustra Abyss Glass, czy programowanie z wykorzystaniem robotów.

Podczas Festiwalu wręczona zostanie nagroda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Sektor 3.0” w wysokości 40 tysięcy złotych. Otrzyma ją organizacja pozarządowa, która w sposób innowacyjny wykorzystuje nowe technologie w swojej działalności lub ma szczególne osiągnięcia dotyczące prowadzenia działań promocyjnych, badawczych czy edukacyjnych związanych z technologiami w trzecim sektorze. Wciąż trwa rekrutacja zgłoszeń do Nagrody, szczegóły tutaj: http://technologie.ngo.pl/wiadomosc/2048148.html

„Sektor 3.0” to nie tylko nazwa festiwalu, to także program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, w ramach którego organizacje pozarządowe wykorzystują najnowsze rozwiązania technologiczne w działaniach społecznych. Przekłada się to na sprawniejsze funkcjonowanie i dotarcie do większej liczby ludzi, a ich doświadczenia związane z nowymi technologiami inspirują innych do efektywniejszego działania. Za realizację programu „Sektor 3.0” odpowiada Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Share post

BLOG IS CURRENTLY UNAVAILABLE IN ENGLISH. TO BROWSE BLOG POSTS SWITCH TO PL.