Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

TechKlub Koszalin i SPARKcamp organizują wspólny barcamp

lapa[1]
Spis treści

Czwartkowe spotkanie w koszalińskim TechKlubie będzie wyjątkowe. Wspólnie ze SPARKcampem w wyjątkowych przestrzeniach Minibrowaru Kowal będzie można nasycić się wiedzą, a po wszystkim spędzić trochę czasu na networkingu w luźnej atmosferze.

SPARKcamp to uznana marka, która regularnie organizuje spotkania, na których ludzie dzielą się wiedzą z obszaru ICT. Dlatego TechKlub wyszedł z inicjatywą, żeby czerwcowe spotkanie zorganizować w stylu barcampowym, których pierwszymi inicjatorami były społeczności startupowe Doliny Krzemowej. Od tamtej pory wydarzenia tego typu odbywają się na całym świecie przyjmując przeróżne formy, między innymi taka jak wspólne czwartkowe spotkanie w Minibrowarze Kowal.

Materiał z poprzednich edycji

Celem SPARKcampu jest stworzenie miejsca, gdzie ludzie będą mogli swobodnie wymienić się wiedzą, doświadczeniem i szeroko rozumianym know-how. Ponieważ spotkaniom w TechKlubach przyświecają dokładnie te same cele, doszło do połączenia sił. Czwartkowy wieczór 8 czerwca naszpikowany będzie ciekawymi wystąpieniami.

Spotkanie rozpocznie się od prelekcji Andrzeja Piaseckiego, który opowie o tajemniczych sieciach neuronowych i wykorzystaniu ich w programowaniu. „Jak zrobić coś z niczego czyli poprawa jakości obrazu przy użyciu sieci neuronowych„. Andrzej Piasecki jest programistą od urodzenia. Tworzył zaawansowane efekty graficzne w asemblerze zanim zrobił prawo jazdy. Przez długi czas związany z demosceną Amigi. Od trzech lat wraz z grupą fascynatów IT rozwija w Szczecinie firmę Teonite. Aktualnie zafascynowany możliwościami uczenia maszynowego.

Następna w kolejności wystąpi Karolina Maj, która opowie jak Być dostępnym dla użytkowników lokalnych – Google Moja Firma. W tym wystąpieniu, rozpoczynającym się o godz. 18:10, będzie można poznać tajniki programu Google dla Firm i obecności biznesu w sieciach Google’a. Karolina Maj od 19 roku życia związana z polskimi mediami jako redaktor i specjalista ds. PR. W 2011 roku założyła własną Agencję Marketingową, którą prowadzi do dzisiaj z sukcesami.

Na deser zostanie wystąpienie Damiana Brzoskowskiego i Pawła Kowalskiego, którzy opowiedzą o narzędziach Django + Heroku czyli poradnik leniwego programisty. Heroku to jedno z rozwiązań chmurowych, które może pochwalić się długim stażem na tym rynku. Django to z kolei framework języka Python pozwalający budować zaawansowane aplikację w szybkim tempie. Celem prezentacji jest pokazanie jak te elementy ze sobą połączyć.

Po wystąpieniach zaplanowano czas na wymianę wspólnych doświadczeń i networking.

Agenda:
18:00 Rejestracja gości
18:10 Andrzej Piasecki – Jak zrobić coś z niczego czyli poprawa jakości obrazu przy użyciu sieci neuronowych
18:40 Karolina Maj – Bądź dostępny dla użytkowników lokalnych – Google Moja Firma 
19:20 Damian Brzoskowski, Paweł Kowalski – Django + Heroku – poradnik leniwego programisty

TechKlub rozpocznie się 8 czerwca start godz. 18:00.
Lokalizacja – Minibrowar Kowal ul. Grunwaldzka 1A, 75-241 Koszalin

 

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Festiwal Sektor 3.0 już za
dni   
:
: