Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Rusza rekrutacja do Funduszu Sektor 3.0 online

fundusz sektora 3.0 online
Spis treści

Rusza rekrutacja do Funduszu Sektor 3.0, w ramach którego powstaną nowe rozwiązania odpowiadające na potrzeby i problemy społeczne oraz wspierające transformację cyfrową organizacji społecznych. Rekrutacja do Funduszu potrwa tylko do 17 listopada, a siedem intensywnych wirtualnych warsztatów zwieńczy finał 3 marca, podczas którego zdecydujemy o dofinansowaniu najlepszych pomysłów. Aplikuj już teraz, żeby pomocą najlepszych specjalistów #TechForGood na rynku dowiedzieć się, jak mądrze stworzyć produkt cyfrowy oraz zdobądź finansowanie dla Twojego pomysłu. W łącznej puli aż 100 000 złotych!

Fundusz Sektor 3.0 – rozwój produktów cyfrowych #TechForGood

Fundusz Sektor 3.0 to przedsięwzięcie wspierające tworzenie nowych narzędzi, aplikacji i produktów cyfrowych, które wpisują się w ideę #TechForGood oraz transformację cyfrową organizacji społecznych. Jeśli dostrzegasz problem społeczny, a do tego masz pomysł jak go rozwiązać przy pomocy nowych technologii, tylko potrzebujesz trochę wsparcia, żeby wdrożyć go w życie, to Fundusz jest dla Ciebie! Każdy Twój pomysł na ulepszenie świata przy pomocy technologii może okazać się niezwykle cenny!

Inicjatywy, którym pomogliśmy już rozwinąć skrzydła to m.in. Pacjenci pacjentom – wirtualna platforma do wsparcia międzypacjenckiego w chorobach chronicznych i onkologicznych, Tu Możesz – baza dostępności pętli indukcyjnej dla osób z aparatami słuchowymi czy 2do2 – aplikacja do prowadzenia i rozliczania projektów ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb organizacji społecznych. Potrzeb, na które można odpowiedzieć z pomocą nowych technologii jest jednak ciągle znacznie więcej! 

 

Inkubacja, prototyp, wdrożenie – na czym to polega?

Fundusz Sektor 3.0 to połączenie wsparcia finansowego oraz wiedzy i doświadczenia, niezbędnych do wdrożenia nowej technologii. Na pierwszym etapie wybrani uczestnicy zostaną zaproszeni do Inkubacji Funduszu, czyli do intensywnych i interaktywnych warsztatów oraz indywidualnych konsultacji z ekspertami. W ramach Inkubacji, na przestrzeni trzech miesięcy (od 5 grudnia 2020 do 27 lutego 2021), odbywać się będą specjalistyczne warsztaty ułatwiające dopracowanie pomysłu na rozwiązanie cyfrowe, a następnie stworzenie pełnego planu realizacji i wdrożenia nowego produktu na rynek. Wśród poruszanych zagadnień znajdą się m.in. badania, prototypowanie, tworzenie modelu biznesowego, sprzedaż, fundraising i prezentacja pomysłu. Spotkania poprowadzą eksperci, którzy na co dzień doradzają w tworzeniu najbardziej innowacyjnych rozwiązań na rynku.

Fundusz_trenerzy

W drugim etapie Funduszu wybrani pomysłodawcy otrzymają wsparcie finansowe. Będzie ono przekazywane w ramach dwóch rund finansowania. Pierwsze pieniądze, które uczestnicy będą mogli wykorzystać do stworzenia prototypu narzędzia, zostaną przyznane już marcu. O przekazaniu środków finansowych zadecyduje komisja złożona z ekspertów z Orange, Netguru, Deloitte Digital, Koalicji na Rzecz Polskich Innowacji oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Przewidzieliśmy też środki na pomoc we wdrożeniu rozwiązania na rynek, a pomogą w tym mentorzy z praktycznie każdego obszaru biznesu. Podczas oceny pomysłów, szczególny nacisk będziemy kłaść na to, jak dużą zmianę będzie miało szansę wprowadzić narzędzie i jak liczną grupę osób obejmie jego działanie. Pula konkursowa wynosi aż 100 000 PLN.

 

Kto może wziąć udział w rekrutacji do Funduszu Sektor 3.0?

Fundusz adresowany jest do zespołów złożonych z przedstawicieli organizacji społecznych, firm oraz niezależnych specjalistów z branży technologicznej, którzy mają pomysły na nowe rozwiązania odpowiadające na potrzeby i problemy społeczne. W skład zespołu projektowego powinno wchodzić od 2 do 5 osób. Bardzo ważne jest to, że liderem każdego zespołu powinna być organizacja społeczna związana z podejmowanym tematem – to ma bezpośredni dostęp do grupy odbiorców nowo tworzonych rozwiązań. 

Organizacje nie muszą umieć kodować, ale muszą dobrze czuć się w roli odpowiedzialnych za proces powstawania i rozwijania cyfrowych kanałów wpływu społecznego. Dlatego uczymy je, jak dobrze definiować problemy, jak badać bolączki użytkowników, jak projektować i prototypować rozwiązania, jak testować je w realnym świecie, czy jak zdobywać użytkowników. 

– mówi Jacek Siadkowski, Lider Inkubacji Funduszu – merytoryczny mózg całego przedsięwzięcia.

 

Wyślij zgłoszenie już dziś!

Zgłoszenia do Funduszu można wysyłać za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie funduszu. Nabór wniosków ruszył dziś i potrwa do 17 listopada do końca dnia. Następnie wnioski zostaną przeanalizowane przez organizatorów, którzy przeprowadzą rozmowy z autorami pomysłów o największym potencjale. Najlepsze zespoły zostaną nagrodzone możliwością wzięcia udziału w inspirującym i pełnym wiedzy procesie Inkubacji. Dodatkowe informacje można uzyskać u Koordynatorki Funduszu Moniki Goszcz, jednak warto wcześniej zapoznać się z Regulaminem. 

Proces jest całkowicie zdalny, więc mogą się zgłosić również zespoły rozproszone po całym kraju.

 

Jak będzie wyglądać praca nad produktem?

Proces inkubacji, który jest sercem całego Funduszu Sektor 3.0, składa się z siedmiu intensywnych, całodziennych warsztatów. Zespoły nie tylko spotkają się ekspertami przy wirtualnej kawie, ale od razu zaczną wykorzystywać nowo poznane narzędzia w praktyce. Stworzą scenariusze badań, modele biznesowe, lejki sprzedażowe, prototypy i plany produkcji. Wszystko w przystępny i interaktywny sposób. W naszej pracy duży nacisk kładziemy na dostosowanie rozwiązań do potrzeb użytkownika. Żeby rozszerzyć kompetencje zespołów w tym zakresie, do każdego z nich dołączamy wolontariusza/kę – specjalistę/kę projektowania UX, który/a pomoże w zwizualizowaniu i ustrukturyzowaniu pomysłów. 

Oprócz sobotnich zjazdów na platformie Zoom, należy też nastawić się na pracę nad produktem między spotkaniami, odrabianie zadań domowych i konsultacje, np. z programistami z Netguru, którzy indywidualnie pomogą dobrać właściwą technologię, określić najważniejsze funkcje i zweryfikować koszty całego przedsięwzięcia. Ostatnim zadaniem, które postawimy przed zespołami, będzie przygotowanie filmu o produkcie, który pomoże komisji wybrać najlepiej rokujące zespoły. 

Fundusz Sektor 3.0 jest realizowany w ramach programu Sektor 3.0, przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego realizację powierzono specjalistom z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. 

Dołącz do wydarzeń na Facebooku i LinkedInie, gdzie zbieramy społeczność ludzi zainteresowanych Funduszem Sektor 3.0!Dowiedz się jeszcze więcej:

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Festiwal Sektor 3.0 już za
dni   
:
: