Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Rusza rejestracja na Festiwal Sektor 3.0!

ikonax[1]
Spis treści

Dokładnie w południe wystartuje rejestracja na festiwal Sektor 3.0 – największe w Polsce wydarzenie poświęcone wykorzystaniu nowych technologii w działaniach społecznych. Tegoroczna edycja odbędzie się 30 i 31 maja w Warszawie pod hasłem Shape Your Future.

Uczestników czekają dwa dni pełne atrakcji, wypełnione warsztatami i seminariami przygotowanymi przez blisko 60 prelegentów speców od wykorzystania nowych technologii z różnych stron świata. Festiwal Sektor 3.0 będzie też okazją do przetestowania najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych wykorzystywanych przez najbardziej innowacyjne instytucje i firmy na świecie.

W festiwalu „Sektor 3.0” mogą wziąć udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, biznesu, startupów, administracji publicznej i nauki. Trzeba jednak pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona do 600, a o udziale w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszenia. Link do rejestracji: https://www.sektor3-0.pl/festiwal. Startujemy o godz. 12:00. Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny.

Początkowi rejestracji towarzyszyć będzie również odsłonięcie tego co przygotowali organizatorzy i opublikowanie pełnej agendy wraz z wydarzeniami towarzyszącymi drugiego dnia. Osoby, które znajdą się na liście uczestników, pierwszego dnia spotkają się z ekspertami z kilkunastu krajów w Centrum Nauki Kopernik. Festiwal otworzą trzy wystąpienia Amerykanów: George Zamka astronauta NASA, podzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z wykorzystaniem nowych technologii, profesor Peter O. Gloor z Massauchusetts Institute of Technology przedstawi najnowsze trendy technologiczne, z kolei Karen Graham z Idealware podpowie, jak przygotować organizację na wyzwania czekające w przyszłości. Wśród festiwalowych prelegentów znajdą się również m.in.: Bartosz Węglarczyk (onet.pl), Artur Kurasiński (MUSE), prof. Dariusz Jemielniak (Ministerstwo Cyfryzacji) oraz Bartłomiej Topa, aktor filmowy i teatralny, współpracujący z Fundacją Synapsis.

Łącznie, organizatorzy „Sektora” szykują 18 seminariów i 10 warsztatów towarzyszących drugiego dnia. Specjalistyczne warsztaty przygotowane zostaną przez instytucje, organizacje i firmy wspierające wydarzenie (warsztaty odbędą się m.in. w siedzibach firm Intel, Microsoft i Ericsson oraz w Ministerstwie Cyfryzacji).

Uczestnicy będą mogli także przyjrzeć się z bliska najnowszym rozwiązaniom technologicznym takim, jak: wirtualna rzeczywistość, Hololens, wirtualne lustra Abyss Glass, czy programowanie z wykorzystaniem robotów.

Podczas Festiwalu wręczona zostanie nagroda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Sektor 3.0” w wysokości 40 tysięcy złotych. Otrzyma ją organizacja pozarządowa, która w sposób innowacyjny wykorzystuje nowe technologie w swojej działalności lub ma szczególne osiągnięcia dotyczące prowadzenia działań promocyjnych, badawczych czy edukacyjnych związanych z technologiami w trzecim sektorze. Wciąż trwa rekrutacja zgłoszeń do Nagrody, szczegóły tutaj: http://technologie.ngo.pl/wiadomosc/2048148.html

„Sektor 3.0” to nie tylko nazwa festiwalu, to także program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, w ramach którego organizacje pozarządowe wykorzystują najnowsze rozwiązania technologiczne w działaniach społecznych. Przekłada się to na sprawniejsze funkcjonowanie i dotarcie do większej liczby ludzi, a ich doświadczenia związane z nowymi technologiami inspirują innych do efektywniejszego działania. Za realizację programu „Sektor 3.0” odpowiada Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.