Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Praktycznie o zaufaniu na Festiwalu Sektor 3.0. Dołącz do nas 18 maja!

Festiwal Sektor 3.0 Building Trust #sektor2022 blog
Spis treści

Bez niego niemożliwa jest efektywna współpraca, pomaganie, a nawet podejmowanie codziennych decyzji. Zaufanie stoi w centrum tak wielu ważnych procesów społecznych, a równocześnie tak rzadko rozmawiamy o nim w sposób praktyczny. Podczas dwunastej edycji Festiwalu Sektor 3.0 #sektor2022 będziemy rozmawiać nie tylko o tym, komu ufamy i dlaczego. Razem z ponad 50-tką ekspertów i ekspertek nauczymy się, jak budować społecznie pozytywne relacje zaufania w sieci, w mediach i w organizacjach. Dołącz do nas już 18 maja! Wydarzenie jest bezpłatne.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA FESTIWAL

 

Festiwal Sektor 3.0 Building Trust – jak uczestniczyć?

Kolejny raz spotykamy się online, co nie oznacza, że podczas Festiwalu zabraknie interakcji oraz okazji do rozmów. Każdy uczestnik i uczestniczka będzie miał możliwość wzięcia udziału w kilkunastu prezentacjach w ramach trzech bloków tematycznych oraz zadawania pytań na żywo wybranym prelegentom w sesjach Ask Me Anything.

W wirtualnych pokojach spotkacie także ekspertów z firmy Google opowiadających o bezpieczeństwie w sieci, twórczynie społeczności IT Girls zapytacie o porady dot. marki osobistej a laureatów tegorocznej edycji Funduszu Sektora 3.0 o to, jak rozwijać innowacyjne pomysły społeczne.

18 maja będziecie mogli spotkać, zobaczyć i posłuchać ponad 50 osób, ale to zdecydowanie nie będzie jednodniowe doświadczenie. Dzień po Festiwalu zapraszamy na specjalne warsztaty online (o ograniczonej ilości miejsc), dzięki którym pogłębicie swoją wiedzę i umiejętności dot. bezpieczeństwa online czy współpracy z influencerami w projektach społecznych. Na wybrany warsztat możecie zapisać się, wypełniając formularz rejestracji do Festiwalu.

Jak zawsze Festiwal będzie mieć swój ciąg dalszy również po wydarzeniu na żywo. Możecie spodziewać się nagrań, wywiadów z prelegentami i prelegentkami i dalszych dyskusji na naszej grupie na Facebooku. Jeśli macie pytania, które chcecie zadać w tym roku gościom Festiwalu, zapiszcie się do grupy i dawajcie nam znać.

Festiwal #sektor2022 odbędzie się na wirtualnej platformie, Hopin. To na niej wszyscy goście i gościnie będą mogli wygodnie uczestniczyć we wszystkich prezentacjach oraz dyskusjach z prelegentami i uczestnikami wydarzenia. Wybrane wystąpienia będą także dostępne z tłumaczeniem na Polski Język Migowy i transkrypcją. Pełny udział w Festiwalu może wziąć każda osoba, która wcześniej dokona bezpłatnej rejestracji.

Dołącz do nas już dziś i zaznacz w kalendarzu datę 18 maja!!

ZAREJESTRUJ SIĘ NA FESTIWAL

 

Dlaczego chcemy rozmawiać o zaufaniu? Poznaj program, gościnie i gości Festiwalu Sektor 3.0

Większość trendów dotyczących zmian w komunikacji online i mediów, organizowaniu pomocy w sytuacjach kryzysowych, przemian w pracy, rosnącego znaczenia odpowiedzialnych i zrównoważonych modeli biznesowych, tylko przyspieszyło w 2022 roku. Zwłaszcza wobec ataku Rosji na Ukrainę widzimy, jak media społecznościowe stały się centralnym miejscem zarówno informacji, jak i dezinformacji, edukowania, a także propagandy.

Kompetencje medialne, o których rozmawiamy od ponad dekady, okazują się dziś jeszcze ważniejsze niż kiedykolwiek. To, czego im brakuje, to powiązania z zaufaniem i trudnym zagadnieniem budowania go zarówno fizycznie, jak i relacjach zapośredniczonych przez technologie.

Podczas Festiwalu chcemy przyjrzeć się temu z kilku perspektyw. W trakcie panelu otwarcia nasi goście i gościnie będą starać się odpowiedzieć na największe pytanie: jak budować zaufanie w świecie, w którym technologie cyfrowe są podstawą komunikacji i pracy? Zaraz po nim z Davidem M. Bersoffem, który kieruje badaniami nad zaufaniem w firmie Edelman, będzie rozmawiać Piotr Łęgowski. Dzięki temu spotkaniu spojrzymy za kulisy corocznego raportu Edelman Trust Barometr, który mierzy globalne zaufanie do organizacji pozarządowych, biznesu, polityków i mediów. O budowaniu współpracy opartej o dialog pomiędzy sektorami z dr. hab., prof. Adamem Bodnarem z Uniwersytetu SWPS rozmawiać będzie zaś Jacek Królikowski, prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Dalej spróbujemy znaleźć też odpowiedzi na kolejne ważne i trudne pytania. Czy technologie, a zwłaszcza sztuczna inteligencja i algorytmy sterujące mediami społecznościowymi, stoją w opozycji do interesów ludzkości czy przeciwnie, mogą pomóc ludziom ocalić planetę m.in. przed kryzysem klimatycznym? O tym usłyszycie w dwóch rozmowach: z Renatą Avilą (prezeską Open Knowledge Foundation) i Pernille Tranberg (DataEthics.eu) oraz z Scottem Mauvais z Microsoftu, który odpowiada m.in. za projekt AI4Earth.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA FESTIWAL

 

Jak budować zaufanie? Przyjdź po odpowiedzi!

Zdecydowanie nie chcemy zostawić Was wyłącznie z większą ilością pytań. W zespole Sektor 3.0, który przygotowuje dla Was agendę Festiwalu od kilku miesięcy, ważne było dla nas przedstawienie hasła zaufanie w sposób praktyczny. Nie stawiamy tezy o kryzysie zaufania, nawet jeśli wiele osób odczuwa to właśnie w ten sposób. Zapraszając prelegentki i prelegentów na tegoroczną edycję, staraliśmy się zebrać grono osób, które przechodzą szybko od oceny sytuacji do pomysłów na to, jak ją poprawić.

Trudny temat wpływania na opinię publiczną, edukowania, ale i walki z nieprawdziwymi informacjami w mediach społecznościowych, będzie starała się przybliżyć Wam nasza redaktorka Kinga Pańczyszyn-Liśkiewicz. Jej gośćmi będą dr Karol Jachymek z Uniwersytetu SWPS, Ola Polak z Fundacji Platforma Innowacji oraz Pan Belfer, który od kilku lat zajmuje się edukowaniem przez YouTube’a.

Inną stronę mediów społecznościowych, która objawiła się ze znaczącą siłą w ciągu ostatnich kilku miesięcy, czyli oddolne organizowanie pomocy, będą omawiać Małanka Junko, Tomasz Chołast ze zrzutka.pl oraz Paulina Górska, ekoedukatorka działająca na Instagramie i prowadząca podkast „Lepszy Klimat”. O współpracy z influencerami w obszarach społecznych będziecie mogli również usłyszeć w rozmowie Sylwii Czubkowskiej z youtuberem Remigiuszem „reZim” Wierzgoniem i Wojciechem Mrozem, współdyrektorem polskiej Ashoki.

Jeśli zamiast nowym autorytetom chciałbyś lub chciałabyś bardziej zaufać sobie, to zdecydowanie nie przegap wystąpienia Marcina Ilskiego, który prowadzi profil Sceptyczni Trenerzy Rozwoju Osobistego, autora książki „Czuły sceptycyzm”.

 

Droga do zaufania przez górskie szczyty

Gościem specjalnym Festiwalu w tym roku będzie himalaista Adam Bielecki. W jego przypadku zaufanie to często kwestia bezpieczeństwa, czy wręcz życia i śmierci. Choć może wydawać się abstrakcyjne osobom, które na co dzień nie stoją w obliczu takich fizycznych wyzwań, to lekcje i opowieści podróżników i himalaistów, od zawsze przyciągają naszą uwagę. Dlaczego? W ekstremalnych sytuacjach, jakim oni się poddają podczas wypraw, przyglądamy się sobie i zastanawiamy nad tym, jak byśmy postąpili, na co odważyli, jakim sygnałom ufali lub nie. Dzięki temu możemy ćwiczyć naszą wyobraźnię i lepiej przygotowywać się na takie trudne i nieznane sytuacje.

Festiwal Sektor 3.0 Building Trust #sektor2022 program

POZNAJ PROGRAM FESTIWALU

 

Festiwal Sektor 3.0 dla Ukrainy ??

Społeczność Festiwalu Sektor 3.0 to grupa ludzi zaangażowanych. Wiemy, że każdego dnia niesiecie pomoc potrzebującym na różne sposoby. W związku z wojną w Ukrainie postanowiliśmy wesprzeć razem z Wami organizacje, które niosą pomoc uchodźczyniom i uchodźcom z Ukrainy. Każda osoba, która zarejestruje się na Festiwal #sektor2022, będzie mogła zdecydować, której organizacji społecznej powinniśmy pomóc. Pieniądze w łącznej kwocie 30 000 zł zostaną rozdzielone zgodnie z wolą uczestników i uczestniczek pomiędzy:

i przekazane w darowiźnie na konta bankowe poszczególnych organizacji. Głosowanie odbędzie się w trakcie Festiwalu na platformie Hopin – scena A (regulamin).

#sektor2022 – do zobaczenia 18 maja!

Bardzo cieszymy się na dwunastą już edycję Festiwalu. Spotkajmy się kolejny raz, by razem się uczyć, wymienić doświadczeniami i zmieniać naszą rzeczywistość na lepsze. W następnych tygodniach będziemy systematycznie przekazywać Wam nowe informacje nt. wydarzenia. Śledźcie nasze kanały i do zobaczenia 18 maja!

ZAREJESTRUJ SIĘ NA FESTIWAL

Festiwal Sektor 3.0 Building Trust #sektor2022 organizatorzy partnerzy patroni

Festiwal Sektor 3.0 realizowany jest w ramach programu „Sektor 3.0” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, a jego organizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Festiwal Sektor 3.0 już za
dni   
:
: