Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Nagroda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności za innowacje społeczne. Rusza rekrutacja!

nagroda-dobre[1]
Spis treści

40.000 zł dla organizacji społecznych za działania w obszarze innowacji. Jeżeli wykorzystujesz nowe technologie, Nagroda Sektor 3.0 Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności czeka na Ciebie.

Rusza 7. edycja Nagrody Sektor 3.0 Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jeżeli Twoja organizacja wykorzystuje w swoich działaniach nowoczesne rozwiązania technologiczne, nie boi się eksperymentowania z technologiami, wie jak wdrożyć rozwiązania ICT i ma w tym obszarze osiągnięcia, to tegoroczna edycja Nagrody jest właśnie dla Was. Opowiedz swoją historię i odbierz nagrodę w wysokości 40.000 zł.

Nagroda Sektor 3.0

Nagroda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Sektor 3.0 powstała, aby docenić organizacje, które potrafią skutecznie wykorzystać możliwości jakie stwarza dynamiczny rozwój technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz powszechność Internetu – mówi Dyrektor Programowy PAFW Radosław Jasiński. Dobrą organizację społeczna muszą cechować nie tylko szlachetne intencje, ale przede wszystkim efektywność działań i umiejętność komunikowania o ich rezultatach oraz zdolność do wykorzystywania wszystkich dostępnych zasobów także za pośrednictwem Internetu. Nagroda to wsparcie finansowe w wysokości 40.000 zł oraz ogólnopolska promocja laureatów – dodaje.

 

Być może nowa sytuacja otworzyła przed wami wyzwania pod względem pracy z domu, zarządzania organizacją w sposób zdalny, a może na fali całkowitej reorganizacji zasad życia społecznego udało Wam się wytworzyć jakieś nowe narzędzie cyfrowe. Jeżeli tak, to tegoroczna edycja Nagrody Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Sektor 3.0 jest właśnie adresowana do Was!

Laureat 2019 – Sieć Obywatelska Watchdog Polska

W zeszłym roku Nagrodę otrzymała Sieć Obywatelska Watchdog Polska za obywatelski projekt kontroli władzy sprawdzamyjakjest.pl – portal, w którym brane pod lupę są dokumenty udostępniane przez publiczne instytucje. Zoautmatyzowana sieć wolontariuszy, dzięki internetowemu narzędziu, może wystosowywać odpowiednie zapytania kontrulujące władze i sprawdzające transparentność ich działań. Dzięki sile wspólnego analizowania danych odpowiedzi urzędów są rzetelnie sprawdzane, a na ich podstawie powstają raporty o rzetelności władzy wykonawczej.

Nagroda Sektor 3.0 to była dla nas okazją do przyjrzenia się jak technologia zmieniła różne obszary naszego działania – jak wpływa na zarządzanie, na możliwość świadczenia usług i na angażowanie zwolenników. Nazywanie tego, co robimy, często dobrze wpływa na rozwój pomysłów. Oczywiście otrzymanie nagrody było czymś jeszcze ważniejszym; było docenieniem, a także kopem energetycznym w przededniu odpalenia naszego najmłodszego dziecka wypracowanego z Gerere Fun for Good – portalu do społecznościowej analizy danych sprawdzamyjakjest.pl. No i w końcu sama nagroda jest zastrzykiem finansowym dla rozwijania naszych pomysłów technologicznych – mówi Katarzyna Batko-Tołuć z Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska, zeszłorocznego laureata Nagrody.

Nagroda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

Kapituła Nagrody

W tym roku Kapituła będzie wybierała spośród zgłoszeń, które napłyną przez formularz do 4 maja. W skład tegorocznej Kapituły wchodzić będą: Urszula Krasnodębska-Maciuła (ngo.pl/Klon-Jawor), Michał Jaworski (Microsoft), Jacek Królikowski (Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego), Konrad Ciesiołkiewicz (Orange), przewodniczyć jej będzie reprezentujący Polsko-Amerykańską Fundację Wolności Radosław Jasiński. Kapituła wybierze organizacje, które ich zdaniem najlepiej wykorzystują technologie i zaprezentuje je, jako pozytywny przykład na polskim rynku organizacji społecznych. Spośród kandydatur drogą głosowania Kapituły wyłoniony zostanie laureat bądź laureaci, którzy do podziału otrzymają dofinansowanie w wysokości 40.000 zł na działania statutowe.

Warunki formalne

Nagroda dedykowana jest organizacjom, które w swoich działaniach wykorzystują narzędzia z obszaru ICT do realizowania celów użytecznych społecznie. Kryteria, którymi będzie kierowała się kapituła oceniająca wnioski, to:

  • skala oraz efekty podejmowanych działań z wykorzystaniem nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych w trzecim sektorze;
  • doświadczenie i osiągnięcia z zakresu tworzenia, rozwijania, adaptowania lub badania rozwiązań ICT w działaniach organizacji pozarządowych;
  • praktyczne korzyści dla organizacji pozarządowych jakie przyniosła dotychczasowa działalność organizacji w obszarze nowych technologii;
  • innowacyjne i praktyczne wykorzystanie narzędzi internetowych, aplikacji, dedykowanych programów i systemów komputerowych.

 

Zgłoszenia i finał

Swoje zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem formularza do 4 maja. Ogłoszenie laureata nagrody będzie miało miejsce 27 maja.

Regulamin Nagrody Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Dodatkowe pytania odnośnie konkursu można kierować do Filipa Żyro e-mail: filip.zyro@frsi.org.pl

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Festiwal Sektor 3.0 już za
dni   
:
: