Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Mario w rozszerzonej rzeczywistości. To tak będzie wyglądała przyszłość gier?

Screenshot_16[1]
Spis treści

Przed nami pewnie świetlana przyszłość technologii VR, a co z nią związane również rzeczywistości rozszerzonej. Dzięki podróży po wirtualnym świecie niedługo będziemy mogli wybrać mieszkanie u developera, zobaczyć jak wygląda kurort, w którym chcemy wykupić wycieczkę czy będziemy mogli zobaczyć relację na żywo w 360 stopniach. Wciąż jednak najbardziej naszą wyobraźnię pobudza wykorzystanie VRa do gier.

Developer Abhishek Singh postanowił odtworzyć pierwszy poziom klasycznego Maria i od razu wspomnienia ożyły. Jako poligon swoich doświadczeń wziął Central Parku w Nowym Jorku. Aby nadać kolorytu całej sprawie ubrał się tak samo jak Mario i ruszył w świat rozszerzonej rzeczywistości. Trzeba przyznać, że takie zastosowanie gogli VR daje mocno do myślenia, jakie niedługo możliwości będą czekały na nas w wirtualnej rzeczywistości. Programista potrzebował jedynie miesiąca, w trakcie którego pracował z silnikiem Unity, popularnym wśród programistów gier, aby zintegrować każdy blok 8-bitowej grafiki w rzeczywistym środowisku. Strach pomyśleć, jakie możliwości będą miały większe zespoły projektowe.

Twórca gry Abhishek Singh powiedział serwisowi UploadVR Musiałem też modelować wszystkie zasoby i elementy gry, a czasami przemyśleć doświadczenie użytkownika i rozgrywkę w realnym świecie 3D. Najwięcej czasu poświęciłem na dostosowanie gry do pracy w dużym środowisku na świeżym powietrzu. Nadal ma kilka dziwactw, ale jest to zdecydowanie gra. Ostateczny poziom był dłuższy niż 110 m!

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Festiwal Sektor 3.0 już za
dni   
:
: