Mario w rozszerzonej rzeczywistości. To tak będzie wyglądała przyszłość gier?

Mario w rozszerzonej rzeczywistości. To tak będzie wyglądała przyszłość gier?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Przed nami pewnie świetlana przyszłość technologii VR, a co z nią związane również rzeczywistości rozszerzonej. Dzięki podróży po wirtualnym świecie niedługo będziemy mogli wybrać mieszkanie u developera, zobaczyć jak wygląda kurort, w którym chcemy wykupić wycieczkę czy będziemy mogli zobaczyć relację na żywo w 360 stopniach. Wciąż jednak najbardziej naszą wyobraźnię pobudza wykorzystanie VRa do gier.

Developer Abhishek Singh postanowił odtworzyć pierwszy poziom klasycznego Maria i od razu wspomnienia ożyły. Jako poligon swoich doświadczeń wziął Central Parku w Nowym Jorku. Aby nadać kolorytu całej sprawie ubrał się tak samo jak Mario i ruszył w świat rozszerzonej rzeczywistości. Trzeba przyznać, że takie zastosowanie gogli VR daje mocno do myślenia, jakie niedługo możliwości będą czekały na nas w wirtualnej rzeczywistości. Programista potrzebował jedynie miesiąca, w trakcie którego pracował z silnikiem Unity, popularnym wśród programistów gier, aby zintegrować każdy blok 8-bitowej grafiki w rzeczywistym środowisku. Strach pomyśleć, jakie możliwości będą miały większe zespoły projektowe.

Twórca gry Abhishek Singh powiedział serwisowi UploadVR Musiałem też modelować wszystkie zasoby i elementy gry, a czasami przemyśleć doświadczenie użytkownika i rozgrywkę w realnym świecie 3D. Najwięcej czasu poświęciłem na dostosowanie gry do pracy w dużym środowisku na świeżym powietrzu. Nadal ma kilka dziwactw, ale jest to zdecydowanie gra. Ostateczny poziom był dłuższy niż 110 m!

UDOSTĘPNIJ
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Druk
AUTOR WPISU
NEWSLETTER
NEWSLETTER
NEWSLETTER