Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Inkubacja Funduszu Sektora 3.0 wkracza w decydującą fazę

bitmap[3]
Spis treści

Od kilku tygodni 8 zespołów walczących o pozyskanie środków z Funduszu Sektora 3.0 bierze udział w specjalistycznej inkubacji odbywającej się na terenie Campus Warsaw, A Google Space..

Profesjonalne doradztwo, szkolenia, mentoring ułatwiający dopracowanie pomysłu i stworzenie spójnej koncepcji, mają sprawić, że uczestnicy poznają drogę jaką musi przejść projekt od pomysłu do produkcji. W trakcie pięciu weekendowych zjazdów, przeszło trzydziestu godzin praktycznych zajęć, pomysłodawcy mogą skorzystać z pomocy ekspertów, posiadających doświadczenie w tworzeniu i rozwoju produktów online.

Inkubacja jest bardzo dobrym pomysłem, bo pozwala odsiać te osoby które nie potrafiłyby ukończyć projektów w danym czasie. Inkubacja pozwala zderzyć oczekiwania zespołów projektowych z rzeczywistością. Można powiedzieć, że proces ten pełni taką rolę preselekcji osób najbardziej zasługujących na przyznanie grantu. – mówi Sabrina Staniewska z organizacji Ladies that UX, która jest jedną z mentorek w trakcie inkubacji.

W tym roku twórcy Funduszu Sektora 3.0 szukają nowych narzędzi online mających na celu m. in. usprawnienie codziennej pracy i zwiększenie efektywności w trzecim sektorze. Szczególną rolę w tym zakresie mogą odegrać rozwiązania, które wpiszą się w nurt ekonomii współdzielenia. Ekonomia współdzielenia to zjawisko, polegające na wspólnym korzystaniu z różnego rodzaju zasobów (m. in. sprzętu lub przestrzeni), poprzez udostępnienie ich innym, w momencie gdy nie są one wykorzystywane przez ich właścicieli.

Inkubacja jest ogromną dawką wiedzy przekazanej przez profesjonalistów i pasjonatów z Sektora 3.0. Spotkania dają możliwość budowania nowych kompetencji, zdobywania nowych znajomości i wzajemnych inspiracji. – mówi Ewa Jańczak uczestniczka Inkubacji Sektora 3.0.

Na cyklicznych warsztatach organizowanych w weekendy trwających do połowy stycznia uczestnicy przechodzą przez następujące tematy:

  • wykonanie badania grupy odbiorców
  • stworzenie prototypu i makiety podstawowej wersji produktu,
  • zbudowanie planu produkcji i budżetowania,
  • opracowanie modelu utrzymania i rozwoju narzędzia,
  • przygotowanie strategii marketingowej.

Muszę powiedzieć że bardzo mi się podoba koncepcja inkubacji. Z tego co widziałem w trakcie jej trwania można powiedzieć że jest to cały program edukacyjny. Taki proces pozwala wykonać ewaluację produktu, sprawdzić ile będzie kosztował i z jakimi wyzwaniami przyjdzie się zmierzyć podczas jego realizacji. W przypadku wytworzenia produktów technologicznych koszty potrafią być bardzo wysokie, więc taka inkubacja pozwala zminimalizować ewentualne ryzyka – podsumowuje Krzysztof Madejski, mentor Inkubacji Sektora 3.0 ze społeczności Koduj dla Polski.

Wybór projektów, które otrzymają dofinansowanie zostanie dokonany podczas Finału Funduszu Sektora 3.0 19 stycznia 2018 r. Inkubacja zakończona zostanie inwestorskim pitchem, w trakcie którego komisja zdecyduje komu przyznać 50.000 zł na projekt. Pitch inwestorski to upowszechniona forma w środowisku startupowym, która polega na konkretnym i obrazowo ilustrującym krótkim wystąpieniu, w trakcie którego uczestnik musi przekonać komisję, że to jego pomysł jest najlepszy.

Partnerami tegorocznego Funduszu są Intel, Google Campus Warsaw i Gerere. Dodatkowo zespoły projektowe mogą liczyć na wsparcie merytoryczne ze strony społeczności Ladies that UX oraz Koduj dla Polski

Łączna pula dofinansowania to 100.000 zł, a maksymalna kwota wsparcia dla jednego projektu to 50.000 zł.

Fundusz jest realizowany w ramach programu Sektor 3.0, przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego realizację powierzono specjalistom z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Festiwal Sektor 3.0 już za
dni   
:
: