Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

VIOLIN, UEPIK.org oraz Design na Wynos z finansowaniem w ramach Funduszu Sektor 3.0 2021/2022

ezgif.com-gif-maker (15)

Instytut Przeciwdziałania Wykluczeniom z projektem VIOLIN, Fundacja Cadmus z projektem UEPIK.org oraz Fundacja Bochińskich z inicjatywą Design na wynos zostali laureatami tegorocznej edycji Funduszu Sektor 3.0, który wspiera tworzenie innowacji wpisujących się w ideę #TechForGood.

Aż trzy wyróżnienia tej edycji

W tym roku, decyzją komisji ekspertów z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Orange, Deloitte Digital oraz Koalicji na rzecz Polskich Innowacji wśród nagrodzonych znalazło się aż trzech laureatów. Do wybranych organizacji trafi finansowanie w wysokości odpowiednio po 30.000 zł dla projektów VIOLIN i UEPIK.org oraz 40.000 zł dla projektu Design na wynos. Zespoły będą mogły wykorzystać je do stworzenia prototypów produktów, które opracowywały w trakcie procesu inkubacji.

Komisja Ekspertów Funduszu Sektor 3.0 2021/2022

– Jestem pod ogromnym wrażeniem, że w tym roku do Funduszu Sektor 3.0 zgłosiło się ponad 40 organizacji. Zaimponowało mi także także bardzo szerokie spektrum ich działalności. Jestem bardzo szczęśliwy mogąc ogłosić, że mamy w tym roku aż trzy pierwsze miejsca – powiedział podczas finału Funduszu Sektor 3.0 Mirosław Czyżewski, kierownik programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Fundusz w wersji online po raz trzeci

Tematyka projektów oraz wykorzystywane technologie były bardzo różnorodne. Proces inkubacji prowadzony był przez koordynatorów programu Sektor 3.0 Karolinę Walecką, Pawła Nowaka, Agatę Nowak, Katarzynę Drożdżal oraz Katarzynę Słowik. Uczestników edukowali i wspierali najlepsi specjaliści i specjalistki z zakresu projektowania ścieżki użytkownika, finansowania, komunikacji i sprzedaży, własności intelektualnej, zarządzania projektami i wystąpień publicznych: Bartosz Narzelski (Digital Ocean Ventures), Maciej Sadowski (Startup Hub Poland), Katarzyna Królak-Wyszyńska (Innovatika), Marcin Malicki, (Wirtualna Polska), Jakub Kubalski (SSW), Wojciech Mróz (Ashoka), Krzysztof Urbański, (7bulls), Marcin Trzeszczyński (Orange), Marek Płatek (Firmy Jutra) oraz Adam Liwiński.

Trenerzy spotkań inkubacyjnych w ramach Funduszu Sektor 3.0 2021/2022

Fundusz po raz kolejny odbył się w formule online.

– W listopadzie 2021 roku do udziału w Funduszu zgłosiło się ponad 40 zespołów. Dziesięć z nich dostało się do inkubacji Funduszu i przez 11 intensywnych tygodni pracowało nad stworzeniem prototypów technologii, które bazują także na solidnych podstawach biznesowych – podkreśla Dawid Szarański, dyrektor programu Sektor 3.0.

Cały proces zaangażował w sumie 48 uczestników warsztatów, 40 ekspertów i ekspertek oraz 14 projektantów i projektantek UX – wolontariuszy wspierających proces tworzenia projektów przez zespoły. Łącznie odbyło się ponad 50 godzin warsztatów oraz 400 godzin konsultacji.

Poznaj bliżej Laureatów edycji 2021/2022!

Design na wynos – Fundacja Bochińskich

Za cel tworzonego rozwiązania Fundacja postawiła sobie niską dostępność angażujących i sprawdzonych treści dla blisko 500 tysięcznej rzeszy miłośników designu. Dlatego tak istotne stało się zwiększenie dostępności do wysokiej jakości kultury, a w szczególności interesujących wystaw galeryjnych i muzealnych, z koncentracją na odbiorcach kultury słabiej przygotowanych do jej odbioru oraz / lub mieszkających w pewnym dystansie od dużych ośrodków miejskich, i jednocześnie uniezależnienia dostępności do kultury od ograniczeń związanych z pandemią.

Angażujące wystawy designu „na wynos”, z oprowadzaniem kuratorskim 360 stopni, dostępne dla każdego w serwisie on-line zmniejszają dystans geograficzny, finansowy, angażują do interakcji według własnych, indywidualnych preferencji i we własnym tempie. Pozwalają zostać członkiem bliskiej, związanej wspólną pasją, społeczności i likwidują onieśmielenie związane z chłodnymi i często hermetycznymi instytucjami kultury.

Projekt Design na wynos Fundacji Bochińskich

UEPiK.org – Fundacja Cadmus

Ponad 20 tysięcy organizacji pozarządowych w Polsce prowadzi uproszczoną ewidencję przychodów i kosztów, w większości papierową, bo nie istnieje aplikacja online, która by to umożliwiała. UEPiK.org będzie nowoczesną aplikacją do prowadzenia księgowości małych NGO.

Wzorem podobnych aplikacji dla jednoosobowych działalności gospodarczych, organizacje pozarządowe otrzymają prosty system do prowadzenia własnej księgowości. Dzięki temu będą w stanie w stanie pracować szybciej, efektywniej i z dużo mniejszą ilością drukowanych dokumentów. Automatyzacja powtarzalnych czynności pozwoli zmniejszyć ryzyko pomyłki i zwiększyć ilość czasu poświęcanego na działalność statutową.

Projekt UEPIK.org Fundacji Cadmus

VIOLIN – Instytut Przeciwdziałania Wykluczeniom

Celem projektu jest ułatwienie ofiarom przemocy dostępu do doraźnej pomocy w postaci wyszukiwarki wolnych miejsc w Specjalistycznych Ośrodkach Wsparcia (SOWach).

Dzięki temu osoby w potrzebie będą mogły szybko znaleźć miejsca na terenie Polski, w których uzyskają pomoc w sytuacjach kryzysowych, związanych z doświadczaniem przemocy.
Proponowana aplikacja i portal skupią w jednym miejscu organizacje pomocowe z całego kraju, które przeciwdziałają przemocy, pokazując dostępność miejsc w schroniskach/domach samotnej matki/ośrodkach interwencyjnych w czasie rzeczywistym.

Potrzebujący, którymi w szczególności są kobiety, będą mogli bardzo szybko znaleźć miejsce, w którym otrzymają niezbędną pomoc w zależności od tego, gdzie aktualnie przebywają i czy mają pod opieką dzieci.

Projekt VIOLIN Instytutu Przeciwdziałania Wykluczeniom

Fundusz – dalsze kroki

Fundusz łączy wsparcie finansowe oraz wiedzę i doświadczenie, niezbędne do wdrożenia nowej technologii. Dlatego, oprócz środków pieniężnych, gdy w kolejnych miesiącach zwycięskie zespoły będą rozwijać swoje produkty, w merytorycznych aspektach będą towarzyszyć im mentorzy i mentorki.

Są to specjaliści od technologii, rozwoju produktów, czy także marketingu i sprzedaży. W ramach indywidualnych konsultacji z laureatami będą wspierać ich na dalszych etapach rozwoju ich rozwiązań i prototypów. W gronie mentorów znaleźli się m.in. Piotr Łęgowski (Ringier Axel Springer Polska), Patrycja Walencik (ZenDesk), Aleksandra Czubek (SSW), Krzysztof Urbański (7bulls) i Noemi Gryczko (My Digital Life).

Mentorzy Funduszu Sektor 3.0 2021/2022

Fundusz Sektor 3.0 jest częścią programu Sektor 3.0 Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Partnerzy Funduszu w edycji 2021/2022

Partnerzy Merytoryczni: WUD Silesia, Koalicja na rzecz Polskich Innowacji

Patron Medialny: My Company Polska, The Re:view, ngo.pl

Partnerzy: Orange, Firmy Jutra – program Google i PFR, Venture Cafe Warsaw, 7bulls, Startup Hub Poland, SSW, My Digital Life, Tech To The Rescue, SoDA

Partnerzy Funduszu w edycji 2021/2022
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.