Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Sektor 3.0 na konferencji Fast Company Innovation Festival 2022

ezgif.com-gif-maker (66)

W dniach 19-22 września br. uczestniczyliśmy w konferencji Fast Company Innovation Festival, która zgromadziła setki ekspertów i ekspertek ze świata biznesu, nauki, kultury. Przedsiębiorcy, liderzy, twórcy internetowi i artyści spotkali się, aby wspólnie porozmawiać na temat nowych pomysłów,  i narzędzi, które pomogą zespołom na całym świecie poruszać się w złożonościach współczesnego świata, wspierających kreatywność i rozwój innowacji.

– Na świecie bardzo dużo się mówi o pracy hybrydowej jako standardzie, który pozostanie z nami, ale będzie cały czas modyfikowany w przypadku każdej organizacji indywidualnie. Praca hybrydowa to według ekspertów sytuacja, w której każda ze stron zyskuje. W tym kontekście cały czas widoczny jednak problem pomiędzy stawianiem na wydajność (osiąganie założonych celów projektów) a koniecznością dbania o dobrostan pracowników, którym szybciej grozi wypalenie. Wyzwaniem jest także wciąż budowa kultury innowacji i współpracy, która teraz musi być realizowana na poziomie zespołów wirtualnych – mówi Dawid Szarański, dyrektor programu Sektor 3.0, który reprezentował organizację podczas wydarzenia. 

Inspiracje płynące z wydarzenia

Konferencje, tak jak minione wydarzenie Fast Company, zwykle obfitują w nowe trendy i inspiracje. Nie inaczej było i tym razem, gdzie innowacja była odmawiana przez wszystkie przypadki i branże.

Stale powracającym wątkiem jest zmiana oraz umiejętność wdrażania innowacji w organizacji. Wdrażanie innowacji jest wyzwaniem, bo w tym samym czasie musimy burzyć określony porządek w naszych organizacjach i budować nowy. Kluczowe jest przeprowadzenie członków zespołu przez tą zmianę, a wówczas na pierwszy plan wychodzi dobra komunikacja.  

Tematyka pracy hybrydowej, która na dobre zagościła w naszym życiu również była szeroko poruszana. Wraz z jej nieustającą popularnością w postpandemiczniej rzeczywistości, z perspektywy pracodawców pojawia się wyzwanie związane ze zwiększaniem wydajności w działaniu, a dbaniem o dobrostan pracowników. Kluczem do łączenia celów obu grup będzie efektywne budowanie kultury innowacji i współpracy w zespołach wirtualnych, z naciskiem na zwiększanie komfortu pracy.

Nie wszystkie jednak zawody mogą pozwolić sobie na mieszany tryb pracy. W kontekście wyzwań na rynku pracy, podkreślana ogromna rola nauczycieli, ponieważ są oni odpowiedzialni za wychowanie przyszłych pokoleń. W dobie wielu kryzysów w branży edukacyjnej oraz malejącej liczby osób chętnych do rozwoju kariery w niej, komfort ich pracy, odpowiednie traktowanie oraz wynagrodzenie stosowne do ich wysiłku będą kluczowe. To właśnie na efektach pracy nauczycieli biznes będzie budował swój rozwój w przyszłości.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia. 

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Festiwal Sektor 3.0 już za
dni   
:
: