Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Ruszyła rekrutacja do Funduszu Sektor 3.0 2020/2021

image_processing20201029-5057-1evghdd

Dostrzegasz problem społeczny i masz pomysł, jak go rozwiązać przy pomocy nowych technologii? Zgłoś się do Funduszu Sektor 3.0, który wspiera tworzenie nowych narzędzi, aplikacji i produktów wpisujących się w ideę #TechForGood.

Fundusz oferuje dwa rodzaje wsparcia dla pomysłodawców. Na pierwszym etapie wybrani uczestnicy zostaną zaproszeni do Inkubacji Funduszu, czyli kompleksowego cyklu szkoleń i doradztwa. W ramach Inkubacji na przestrzeni trzech miesięcy (od 5 grudnia 2020 do 20 lutego 2021), odbywać się będą specjalistyczne warsztaty ułatwiające dopracowanie pomysłu na nową technologię, a następnie stworzenie pełnego planu realizacji i wprowadzenia nowego rozwiązania na rynek.

Wśród poruszanych zagadnień znajdą się m.in. badania, prototypowanie, tworzenie modelu biznesowego, sprzedaż, fundraising i prezentacja pomysłu. Wśród Ekspertów tegorocznej edycji Funduszu znaleźli się: Katarzyna Królak-Wyszyńska (Innovatika), Patrycja Walencik (Orange), Konrad Jarociński (Netguru), Wojciech Mróz (ASHOKA), Iga Mościchowska (Witflow), Ewa Konczal (EVPA), Tadeusz Chełkowski (Patronite) oraz Adam Liwiński.

– Organizacje nie muszą umieć kodować, ale muszą dobrze czuć się w roli odpowiedzialnych za proces powstawania i rozwijania cyfrowych kanałów wpływu społecznego. Dlatego uczymy je, jak dobrze definiować problemy, jak badać bolączki użytkowników, jak projektować i prototypować rozwiązania, jak testować je w realnym świecie, czy jak zdobywać użytkowników – mówi Jacek Siadkowski, Lider Inkubacji Funduszu.

Finałowe projekty wybierze Komisja Ekspertów składająca się z partnerów oraz fundatorów środków przekazywanych w ramach Funduszu.

Wybrani pomysłodawcy mogą uzyskać finansowanie w łącznej kwocie 100.000 PLN oraz skorzystać z pomocy Mentorów Funduszu, gotowych wspierać ich we wdrażaniu zaprojektowanych rozwiązań w życie.

Kto może się zgłosić?

Fundusz adresowany jest do zespołów złożonych z przedstawicieli organizacji, firm oraz niezależnych specjalistów z branży technologicznej, które mają pomysły na nowe rozwiązania odpowiadające na potrzeby i problemy społeczne. W skład zespołu projektowego powinno wchodzić od 2 do 5 osób. Rola lidera zespołu powinna spoczywać w rękach organizacji społecznej.

Inicjatywy, którym Fundusz Sektor 3.0 pomógł już rozwinąć skrzydła to m.in. Pacjenci pacjentom – wirtualna platforma do wsparcia międzypacjenckiego w chorobach chronicznych i onkologicznych, Tu Możesz – baza dostępności pętli indukcyjnej dla osób z aparatami słuchowymi czy 2do2 – aplikacja do prowadzenia i rozliczania projektów ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb organizacji społecznych.

Dołącz do grona Laureatów Funduszu Sektor 3.0!

Zgłoszenia zespołów do tegorocznej edycji procesu inkubacji przyjmowane są poprzez formularz na oficjalnej stronie internetowej Funduszu Sektor 3.0 tylko do 17 listopada 2020. 

Zobacz, kto wygrał w poprzedniej edycji

https://sektor3-0.pl/aktualnosci/znajdz-petla-indukcyjna-tumozesz-i-pacjenci-pacjentom-laureatami-funduszu-sektor-3-0-2019-2020/

Realizacja i partnerstwa

Partnerzy Funduszu Sektor 3.0 w edycji 2020/2021
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.